Polerka do paznokci: jak działa?

Materiał zewnętrzny

Chcąc zadbać o paznokcie, musisz wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, akcesoria oraz kosmetyki. Do tych podstawowych zalicza się odżywkę oraz pilniczek. W ich poczet warto też włączyć polerkę do paznokci. Czym ona jest, jak działa i jak jej bezpiecznie używać? Oto krótki poradnik, który rozwieje twoje wątpliwości.

Czym jest polerka do paznokci?

Akcesoria do paznokci to rozbudowana kategoria produktów – przekonasz się o tym na tagomago.pl/collections/makijaz-paznokcie-akcesoria. Pozwalają one zadbać zarówno o paznokcie, jak i dłonie. Wiele z nich nie jest ci jednak potrzebnych w codziennej pielęgnacji. Są jednak takie, bez których trudno o niej mówić. W twojej kosmetyczce obowiązkowo powinny się więc znaleźć cążki, pilnik, patyczek do usuwania skórek oraz polerki do paznokci. To ostatnie akcesorium swoim wyglądem przypomina tradycyjny pilnik, choć zdarza się, że przybiera kształt bloku.

Warto jednak wiedzieć, że mimo podobnego kształtu polerka w znaczący sposób różni się od tradycyjnych pilników. Jej rdzeń (zazwyczaj stworzony z tworzywa sztucznego) jest pokryty grubą i sprężystą gąbką. Dzięki temu naciska ona na płytkę bardzo delikatnie, jest bezpieczna i nie uszkadza struktury paznokcia. Na gąbce znajduje się kruszywo ścierne, które ma za zadanie matowić paznokieć.

Do czego służy polerka do paznokci?

Wbrew pozorom polerka inaczej nazywana pilnikiem polerskim lub bufferem wcale nie służy do nabłyszczania płytki paznokci – jej zadanie jest wręcz odwrotne. Wykorzystuje się ją do zmatowienia paznokci. Ma to ją przygotować do dalszych zabiegów m.in. manicure. Zmatowienie płytki sprawia również, że lakier lub baza na niej będą lepiej oraz dłużej się trzymać.  

Jaką polerkę do paznokci wybrać?

Akcesoria do paznokci takie jak polerki czy pilniki dostępne są w wielu rodzajach. Podstawową rzeczą, która je różni jest gradencja. Oznaczona jest ona numerami. W przypadku polerki najpopularniejszy model to 100/180. Strona oznaczona numerem 100 wygładza płytkę, druga o wyższym numerze jest ziarnista i przygotuje ją do dalszych zabiegów, poprzez matowienie.

Jak prawidłowo używać polerki?

Jeden z mitów pielęgnacji paznokci mówi, że polerka może je zniszczyć. Tak faktycznie może być, jeśli akcesorium będzie używane nieprawidłowo. Musisz wiec pamiętać, aby zawsze polerować nią suche paznokcie. Podczas matowienia zadbaj też, aby nacisk rozkładał się równomiernie na całej płytce i nie dociskaj polerki zbyt mocno, ani nie stosuj zbyt długo. Cały zabieg nie powinien trwać więcej niż kilka minut, a dodatkowo nie może być powtarzany częściej niż raz na dwa tygodnie. W innym wypadku płytka stanie się cienka i miękka.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze