Kosą po patelniKosą po patelniKosą po patelni
  • Lifestyle
    • Tematy społeczne
    • Luźne przemyślenia
    • Porady
    • Firma i praca
    • Pasje i czas wolny
    • Kultura i wydarzenia
    • Muzyka
  • Przepisy
    • Thermomix
      • Poznaj Thermomix TM7
      • Przepisy na Thermomix
      • Porady i informacje
    • Przepisy z filmem
    • Ciasta i desery
    • Dania obiadowe
    • Śniadania i przystawki
    • Chleb i bułki
    • Sałatki i surówki
    • Drinki i napoje
    • Przetwory
    • Wegetariańskie
    • Święta i okazje
    • Wasze przepisy
  • Kuchnia
    • Diety i zdrowe odżywianie
    • Porady kulinarne
    • Kuchnia od podstaw
    • Produkty w kuchni
    • Sprzęty w kuchni
    • Gastronomia
    • Gadki w kuchni
    • Ciekawe miejsca
  • Zdrowie
  • Dom i ogród
  • Zwierzęta
  • Turystyka
  • Technologie
  • Usługi
    • Współpraca reklamowa
    • Copywriting
    • Strony Internetowe
    • Administracja WordPress
    • Obsługa Sklepów Internetowych
    • Obsługa kont SM
Kosą po patelniKosą po patelni
Szukaj
  • Lifestyle
    • Tematy społeczne
    • Luźne przemyślenia
    • Porady
    • Firma i praca
    • Pasje i czas wolny
    • Kultura i wydarzenia
    • Muzyka
  • Przepisy
    • Thermomix
    • Przepisy z filmem
    • Ciasta i desery
    • Dania obiadowe
    • Śniadania i przystawki
    • Chleb i bułki
    • Sałatki i surówki
    • Drinki i napoje
    • Przetwory
    • Wegetariańskie
    • Święta i okazje
    • Wasze przepisy
  • Kuchnia
    • Diety i zdrowe odżywianie
    • Porady kulinarne
    • Kuchnia od podstaw
    • Produkty w kuchni
    • Sprzęty w kuchni
    • Gastronomia
    • Gadki w kuchni
    • Ciekawe miejsca
  • Zdrowie
  • Dom i ogród
  • Zwierzęta
  • Turystyka
  • Technologie
  • Usługi
    • Współpraca reklamowa
    • Copywriting
    • Strony Internetowe
    • Administracja WordPress
    • Obsługa Sklepów Internetowych
    • Obsługa kont SM
Follow US
  • O mnie
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
© 2024 - Kosą po patelni - Wszelkie prawa zastrzeżone
Luźne przemyślenia

Plany wakacyjne – wentylator, lód i klawiatura

Aktualizowany: 16 cze 2021
Karol Kosiński (Kosą po patelni)
  12 czerwca 2019
5 min. czytania
Plany wakacyjne – wentylator, lód i klawiatura

Pewnie masz już zaplanowane wszystko na wakacje. Ja o dziwo też. Mój plan to przetrwać lato. Jak? Nie wiem, bo upały mnie wykańczają. Gdzie się wybierasz? Afryka, słoneczna Hiszpania czy polskie rejony? Po tytule pewnie powiesz, no tak będzie marudził i zazdrościł – to się nie przyznam. Nic z tych rzeczy. Ciesze się, że zaplanowałeś podróż bo i ja taką planuję, jednak po wakacjach.

Czerwiec, lipiec i sierpień to najbardziej oblegane obecnie miesiące turystycznie. Każdy chce złapać trochę słońca, przyjechać opalony na skwarkę i cieszyć się upałem. Ale są i tacy, uwierz, którzy na słowa upał, słońce i plaża, reagują silną wysypką i mdłościami. Od kiedy pamiętam do tej grupy właśnie ludzi należałem. Dla mnie idealna temperatura to 18-20 stopni w cieniu. Przyjemny wiatr, drink w ręku i siedzenie w cieniu, nawet i palmy, ale z nogami zamoczonymi w wodzie. 25 max i kuniec! No nie jestem zwierzakiem ciepłolubnym. Bocian mnie przytargał o jakieś 1000 km na południe za daleko.

Jeśli podoba Ci się moja praca - doceń to i...
Ad imageAd image

Co poradzić, taki mamy obecnie klimat, że zimy nie ma, wiosny nie ma, a lato Muminków. Fale upałów z roku na rok coraz gorsze, dlatego postanowiłem ten trudny okres w moim życiu przeczekać w domu, zwyczajnie pracując. Co z tego wynika? Ano, ma to sporo korzyści. Aktywność mogę wykonywać w weekendy, czy to sportową czy rekreacyjną. Ceny pobytów w kurortach we wrześniu, na który to miesiąc dopiero wyjazd planuję, potrafią być i 1/3 niższe. Temperatury nawet w krajach południowych spadają do przyzwoitych i znośnych dla mnie okolic. Tłok dużo mniejszy, a i ceny jedzenia i lokalnych atrakcji, też rozsądniejsze.

Decydując się na wyjazd poza sezonem, niewiele stracisz. Szczerze, to nawet mi trudno wymienić co jest minusem tego rozwiązania. Może z własnych doświadczeń coś mi podpowiesz?

Jak zatem przetrwać lato przy komputerze, pracując i mając świadomość, że na zewnątrz jest ciepło i pięknie. Trzeba się chyba mną urodzić. Bo dla mnie to jest gorąco, duszno i obrzydliwie. Ale tak serio to sprzedam Ci moje patenty na to, by ten czas sobie umilić.

Mokry ręcznik

Każdego lata się z nim nie rozstaję. Jeśli doskwiera Ci upał, zmocz mały ręcznik wykręć by z niego nie kapało i owiń nim sobie głowę. Kurcze jaka ulga, przynajmniej póki nie wyschnie. Możesz położyć go sobie na karku, lub zwyczajnie przecierać nim, co jakiś czas twarz.

Wcinaj lody

No nic tak nie umila i nie chłodzi jak dobre lody. Uwielbiam sorbety, zwykła woda z sokiem owocowym, a dostarcza tyle przyjemności i jak zrobisz sobie Sam bez cukru, to i nie tuczy. Poza tym możesz się poczuć jak na wakacjach.

Spacery wieczorem

Jak już słoneczko nasze (tfu) kochane zachodzi, robi się o wiele chłodniej. Spacer o tej porze pozwoli Ci odetchnąć po upalnym dniu i przewietrzyć głowę przed snem. Dobry sen w takich warunkach to podstawa.

Dużo pij

No nie da się funkcjonować bez tego. 3 litry wody dziennie!!! To nie jest dużo, jak się przyzwyczaisz. Niedobór wody będzie miał straszne skutki dla Twojego organizmu.

Bierz prysznic

Jak masz możliwość to wskakuj pod prysznic, lub jedź nad wodę, kiedy tylko możesz. Nawilżaj się tez od zewnątrz. Twoja skóra tego potrzebuje. Chłodny, ale nie zimny prysznic, orzeźwia, pobudza krążenie i stawia na nogi.

Jedz lekkie dania

Nie mogło zabraknąć porady kulinarnej. Ciężkie, gorące i ostre obiady, obciążają dodatkowo Twój organizm. Korzystaj ze świeżych owoców i warzyw. Naładuj ciało witaminkami.

Nie patrz na termometr

Mój jak pokazywałem na FB i Instagramie się zbuntował i zniknęły z niego cyferki. To pomaga. Nieświadomość jest błoga. Dobra to ostatnia głupia trochę porada, ale na mnie działa.

Przed nami 2 miesiące katorgi, potu, złorzeczeń i sposobów na schłodzenie organizmu. Da się to przetrwać. Jak Ci będzie bardzo źle, to pomyśl, że pewnie mnie w tym momencie jest jeszcze gorzej. Masz jakieś własne sposoby na letnie upały? Podziel się ze mną w komentarzu poniżej. Będę wdzięczny za wszystko co przyniesie mi ulgę.

Zdjęcie – Kasia – Myśli Potarganej – śliczny kotek, prawda?

Poleć ten wpis innym
Facebook Pinterest Whatsapp Whatsapp E-mail Copy Link Drukuj
 Karol Kosiński (Kosą po patelni)
Śledź
Cześć, mam na imię Karol. Prowadzę Kosą po patelni – blog, który powstał z potrzeby mówienia o codzienności takiej, jaka jest: czasem smacznej, czasem zakręconej, czasem po prostu zwyczajnej. Piszę o gotowaniu (często z pomocą Thermomixa), o zwierzakach, które są częścią mojego świata, o tym, jak ogarnąć dom i życie bez presji. Znajdziesz tu też wpisy o grach online, technologii, pracy zdalnej i tym, jak działać w sieci – bo tym również się zajmuję na co dzień. Nie lubię udawać eksperta od wszystkiego. Wolę dzielić się tym, co sprawdzone, i szukać prostych rozwiązań w nie zawsze prostym życiu. Jeśli lubisz treści z dystansem i bez ściemy – jesteś u siebie.
Subscribe
Powiadom o
guest
Oceń przepis




Publikując komentarz zezwalam na użycie danych osobowych podanych w formularzu do publikacji treści komentarza. Adres e-mail nie będzie widoczny dla innych użytkowników strony, przechowywany jest jedynie w celu identyfikacji użytkownika w systemie.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Strona WWW", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.
guest
Oceń przepis




Publikując komentarz zezwalam na użycie danych osobowych podanych w formularzu do publikacji treści komentarza. Adres e-mail nie będzie widoczny dla innych użytkowników strony, przechowywany jest jedynie w celu identyfikacji użytkownika w systemie.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Strona WWW", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
EfkaKonefka
EfkaKonefka
24 czerwca 2019 15:04

Wybralam odpowiedni kraj 😉 W krainie deszczowcow ciezko o upaly 🙂 Nie lbie upalow ale od czasu do czasu jakies slonce by sie przydalo 🙂

0
Odpowiedz
Basia
Basia
13 czerwca 2019 22:42

A ja lubię upały i zawsze nie moge się doczekać lata:)

0
Odpowiedz
Filovera Septima
Filovera Septima
13 czerwca 2019 09:45

Mój sposób to czyste, bawełniane i koniecznie białe prześcieradło, które porządnie zwilżam i złożone w kostkę wkładam do zamrażalnika, po kilku godzinach wyjmuję, rozkładam i wieszam w oknie (mam od strony południowo-zachodnie, gdzie latem temp. na balkonie sięga 53 stopni). Robi się chłodniej, a potem kolejne. Mam takich na zmianę 3.

0
Odpowiedz
Karol Kosiński (Kosą po patelni)
Autor
Odpowiedz  Filovera Septima
13 czerwca 2019 10:13

O super pomysł ja mam okno na południe dokładnie tez masakra pod tym względem, muszę wypróbować! Dzięki

0
Odpowiedz
Thermomix

Ostatnie wpisy

  • Książki na urlop: jak wybrać lekturę bez robienia z wakacji zadania domowego
  • Balkon bez remontu: małe zmiany, które robią z niego normalne miejsce do siedzenia
  • Praca po godzinach: jak nie oddać wieczoru za darmo i bez wielkiej awantury
  • Muzyka z dawnych lat: jak słuchać jej z przyjemnością, a nie mieszkać w nostalgii
  • Kwiat hibiskusa suszony – jak go wybrać, parzyć i od czego zacząć?
Zimowa kuchnia bez spiny: 12 trików, dzięki którym obiad robi się sam

Zimowa kuchnia bez spiny: 12 trików, dzięki którym obiad robi się sam

Męskie zdrowie zimą: co robić, żeby mieć energię i nie zamulać

Męskie zdrowie zimą: co robić, żeby mieć energię i nie zamulać

Smartfon na stole w europejskim mieszkaniu, obok notes i kawa

Porządek w telefonie: jak ogarnąć aplikacje, powiadomienia i cyfrowy bałagan

Pilaf z fonio, warzywami i soczystym kurczakiem – szybki, zdrowy i trochę egzotyczny

Pilaf z fonio, warzywami i soczystym kurczakiem – szybki, zdrowy i trochę egzotyczny

Pierogi z jagodami – pyszne, domowe i jak u mamy

Pierogi z jagodami – pyszne, domowe i jak u mamy

Balkon bez remontu: małe zmiany, które robią z niego normalne miejsce do siedzenia

Balkon bez remontu: małe zmiany, które robią z niego normalne miejsce do siedzenia

Pokaż więcej
Inne nasze serwisy: Hipnoterapia - Kasia Neugebauer - Myśli Potarganej - TwojeCentrum.pl
© 2017-2026 - Kosą po patelni - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • O mnie
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje serwisu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych, oraz lista Partnerów, znajdują się w polityce prywatności.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
  • Zarządzaj opcjami
  • Zarządzaj serwisami
  • Zarządzaj {vendor_count} dostawcami
  • Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
  • {title}
  • {title}
  • {title}
wpDiscuz
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Zapomniałeś hasło?