Planowanie diety online? Zostaw to specjaliście!

Materiał zewnętrzny

Czy ogólnodostępne diety online za darmo działają? Jaka jest najlepsza dieta online? Czy warto planować dietę samodzielnie? Te pytania często spędzają nam sen z powiek. Bo czy warto inwestować w usługi dietetyka, kiedy w internecie znajdziemy diety za darmo?

Diety online za darmo

W czasach, kiedy niemal każdy z nas ma dostęp do internetu, bardzo łatwo możemy znaleźć diety online za darmo. Jednak czy taka ogólnodostępna dieta może się sprawdzić? Prawdopodobnie znajdzie się ktoś, kto potwierdzi jej działanie, bo akurat zaproponowana podaż kalorii odpowiada jego zapotrzebowaniu, a dodatkowo podjął w tym czasie aktywność fizyczną, ale umówmy się – najskuteczniejsza dieta, to ta dobrana indywidualnie do naszych potrzeb.

Spersonalizowana dieta online

Aby osiągnąć pożądany efekt dzięki diecie, a jednocześnie była to dieta zdrowa, to musi być ona stworzona specjalnie dla nas. Nie tylko dobrana pod kątem zapotrzebowania kalorycznego i makroskładników, ale również dostosowana do naszego rytmu dnia czy upodobań żywieniowych i smakowych. Dlatego właśnie planowanie diety online powinno rozpocząć się od kontaktu ze specjalistą, który najpierw nas pozna pod wieloma kątami, a dopiero potem zaproponuje nam odpowiedni plan żywieniowy.

Najlepsza dieta online

Jak już ustaliliśmy – po pierwsze kontakt ze specjalistą. Podczas takiej rozmowy powinno być ustalone kilka rzeczy – Twój stan zdrowia, tryb życia, w jakich porach jadasz, jakie są Twoje preferencje i upodobania żywieniowe, a także cel, jaki chcesz osiągnąć oraz inne uwagi i życzenia. Sporo? Z pewnością! Ale to dopiero początek…

Specjalista na podstawie rozmowy i Waszych wspólnych ustaleń, powinien zaplanować teraz dla Ciebie spersonalizowaną dietę. Najczęściej dzieje się tak, że wszystkie wytyczne otrzymujesz w formie pliku pdf mailem, ale istnieje też możliwość dostępu do planu żywieniowego przez aplikację – planer diety. Tego typu usługi znaleźć można w Centrum Respo, które oferuje diety online.

Planowanie diety online, a co potem?

Po otrzymaniu planu żywieniowego online najczęściej wszystko już pozostaje w Twoich rękach. Być może to wystarczy, ale co zrobić kiedy pojawią się wątpliwości, Twoja motywacja spadnie, a zaproponowane danie Ci nie smakuje? Trzeba przyznać, że lepiej jeśli specjalista pozostaje do Twojej dyspozycji. Dobrze jest mieć osobę, która nas wspiera, motywuje, a także doradzi czy też zmodyfikuje w razie potrzeby nasz plan żywieniowy.

Tradycyjna, stacjonarna praca z dietetykiem zwykle opiera się na regularnych wizytach i to zdecydowanie jest plusem, ale powinniśmy wtedy włączyć do współpracy również trenera personalnego. Przewagą diety online dostępnej w formie aplikacji jest to, że prócz planu żywieniowego i wsparcia specjalistów (nie tylko dietetyka, ale i lekarza, trenera czy fizjoterapeuty), możesz dobrać odpowiadający Ci zestaw ćwiczeń. Powszechnie wiadomo przecież, że najlepszy duet na odchudzanie to dieta razem z ćwiczeniami!

Wracając zatem do pytań, jakie postawiliśmy sobie na początku – ogólnodostępne w internecie diety być może są układane przez dietetyków, być może nawet zadziałają, ale nigdy nie masz pewności czy są dla Ciebie zdrowe, a za ich skutki jesteś odpowiedzialny tylko Ty sam. Najlepsza dieta online, to ta dopasowana do Twoich potrzeb, ze wsparciem specjalistów na bieżąco, uwzględniająca Twoje upodobania.

Przyznajmy szczerze – samo słowo “dieta” na myśl przywodzi wyrzeczenia, ograniczenia i głód. Czyż nie warto więc zainwestować w spersonalizowaną do naszych preferencji dietę, dzięki której odwrócimy złe skojarzenia?

Z pewnością warto!

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze