Pakowanie – na co szczególnie uważać, kiedy się przeprowadzamy?

Materiał zewnętrzny

Przeprowadzka to czynność, która niemal zawsze zajmie nam więcej czasu i zużyje więcej energii, niż sobie to początkowo zakładamy. Ten problem dotyczy w większości posiadaczy dużych mieszkań czy domów, ponieważ z prostej przyczyny mają oni więcej przedmiotów do spakowania i przewiezienia. Warto jednak pamiętać, że nawet kawalerka może się okazać wymagająca, zwłaszcza jeśli mamy do przeniesienia jakieś meble czy duże sprzęty RTV i AGD. Dzisiaj przyjrzymy się kwestii pakowania – na jakie przedmioty i urządzenia należy szczególnie uważać, kiedy się przeprowadzamy?

Przeprowadzka – nowy rozdział, ale nie od razu

O ile przeprowadzka jest w dużej mierze pozytywnym wydarzeniem, to nie możemy zapominać o tym, że zanim będziemy mogli nacieszyć się wszystkimi urokami nowego lokum, to konieczne będzie trzeba przejść przez sam proces zmiany mieszkania. Na myśli mamy tutaj wszelkiego rodzaju pakowanie, uzupełnianie kartonów i walizek oraz w końcu ich przenoszenie. To wszystko może zająć nam sporo czasu i zabrać mnóstwo energii, dlatego dobrym pomysłem będzie powierzenie części z tych czynności fachowcom od przeprowadzek, takim jak https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-warszawa. Jeśli jednak przyjdzie nam samemu pakować kartony, to o czym powinniśmy pamiętać?

Pudła to niezbyt dobre miejsce dla naszych ubrań

Jednym z podstawowych trików, który ułatwi nam przeprowadzkę, jest niepakowanie ubrań do pudeł. Wynika to z dwóch powodów – po pierwsze ubrania w kartonach zajmą masę miejsca. Koszulki, koszule, spodnie czy bielizna są na tyle lekkie i plastyczne, że spokojnie możemy postawić na noszenie ich w siatkach bądź walizkach, ponieważ zajmą wtedy zdecydowanie mniejszą przestrzeń. Jeśli się pogniotą, zawsze możemy bez problemu je wyprasować, co będzie kosztowało nas mniej energii niż noszenie ich w pudłach. Drugi powód, dla którego powinniśmy wstrzymać się ze wsadzaniem odzieży do kartonów jest taki, że łatwo się zagalopować i nie pozostawić sobie żadnych ubrań na najbliższe dni. W efekcie cała nasza odzież wyląduje w nowym mieszkaniu, my natomiast nie będziemy mieli możliwości się ubrać.

Awaryjna walizka – co to jest i w czym może nam pomóc?

Żeby uniknąć takiego scenariusza jak ten podawany w końcówce poprzedniego akapitu, dobrze jest postawić na awaryjną walizkę. Co to jest? Jedna walizka, do której schowamy wszystkie najpotrzebniejsze nam rzeczy na czas przeprowadzki. Są to ubrania, laptop służbowy, wszystkie ładowarki czy dokumenty – jest bardziej niż pewne, że jeśli przeprowadzka się przeciągnie, to będziemy musieli użyć któregoś z tych przedmiotów. Umieszczenie ich w jednej walizce znacznie ułatwi cały proces, ponieważ po pierwsze – wiemy, gdzie co mamy i nie musimy przekopywać wszystkich pudeł, by znaleźć niezbędny nam kabel czy wtyczkę. Po drugie taki „zestaw przetrwania” znacznie ułatwi nam przebywanie w domu, gdzie jeszcze nie mamy żadnych ważnych przedmiotów lub już ich nie mamy, ponieważ zaczęliśmy je wszystkie przenosić. Jeśli korzystamy z usług firmy przeprowadzkowej, możemy tam też schować wszystkie intymne przedmioty, których nie chcemy pokazywać publicznie.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze