w

Otwórz gabinet dietetyczny – już teraz!Jesteś dietetykiem i marzysz o własnym gabinecie, a może szukasz pomysłu na biznes? Coraz więcej Polek i Polaków korzysta z usług dietetycznych. Ludzie stają coraz bardziej świadomi wpływu właściwego odżywiania na zdrowie i wygląd. Klientami gabinetów dietetycznych są w większości kobiety, ale z usług dietetyków coraz częściej korzystają także mężczyźni. Niektórzy szukają skutecznej diety odchudzającej, a inni diety dostosowanej do ich problemów zdrowotnych czy stylu życia. Zobacz, jak założyć własny gabinet dietetyczny.  

Jak założyć działalność gospodarczą?

Firmę możesz założyć online, bez wychodzenia z domu. Otworzenie firmy to inwestycja, która zwróci się najwcześniej dopiero po kilku miesiącach. Pamiętaj o kosztach prowadzenia firmy (ZUS, podatki, wynajem lokalu, bieżące opłaty, ewentualnie zatrudnienie pracownika). Możesz prowadzić księgowość samodzielnie, ale jeśli nie masz w tym żadnego doświadczenia, na początek najlepiej skorzystać z usług biura rachunkowego. 

Co charakteryzuje dobrego dietetyka?

Jeśli planujesz otworzyć gabinet dietetyczny, to albo sam jesteś dietetykiem albo musisz zatrudnić dietetyka. Jakie cechy  gwarantują sukces w tym zawodzie? 

Konieczne jest odpowiednie wykształcenie. Żeby zostać dietetykiem, należy skończyć odpowiednie studia. Zawód dietetyka wymaga ciągłego dokształcania się. Specjalista powinien być zawsze gotowy do rozwijania wiedzy, uczestnictwa w szkoleniach i kursach. 

Dietetyka to nie tylko sucha wiedza, ale też odpowiednie podejście do pacjenta.  Kluczowa jest umiejętność pracy z pacjentem (komunikatywność, empatia, uważne słuchanie).

Najważniejsza cecha dobrego dietetyka to odpowiedzialność, bo w jego rękach leży zdrowie pacjenta. Prawdziwy profesjonalista stworzy dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta, opartą na aktualnej wiedzy naukowej.  

Pamiętaj, że zadowolony klient to najlepsza reklama gabinetu dietetycznego. 

Twój wymarzony gabinet

Masz już firmę i zastanawiasz się, jak otworzyć gabinet dietetyczny? Pierwszym krokiem jest wybór lokalizacji gabinetu. Coraz więcej gabinetów dietetycznych pojawia się w małych i średnich miastach. Gabinet dietetyczny powinien znajdować się w miejscu widocznym, do którego łatwo trafić, najlepiej na parterze. To przestrzeń, w której pacjent powinien czuć się komfortowo. Zadbaj o odpowiednie wyposażenie: wygodne krzesła, biurko, analizator składu ciała… Najlepszym rozwiązaniem jest gabinet z recepcją i poczekalnią. 

Franczyza – wsparcie doświadczeniem 

Jeśli to Twoje początki w branży, otworzenie biznesu na licencji franczyzowej będzie najlepszym rozwiązaniem. Eksperci podpowiedzą, jak otworzyć gabinet dietetyczny, a co najważniejsze pomogą Ci wybrać odpowiednią lokalizację gabinetu, następnie doradzą, jak go urządzić, zapewnią materiały reklamowe, pomogą w zatrudnieniu odpowiedniego dietetyka, a także przygotują go do pracy. Skorzystaj ze wsparcia Centrów Dietetycznych Projekt Zdrowie – firmy, która od wielu lat działa na rynku i wspiera biznesy takie jak Twój. Z profesjonalnym wsparciem otworzenie gabinetu dietetycznego nie będzie trudne.

Podziel się z innymi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze