Kosą po patelni Dom i ogród Organizujesz wesele jesienią? Zobacz, na jakie dekoracje możesz się zdecydować

Organizujesz wesele jesienią? Zobacz, na jakie dekoracje możesz się zdecydować

5 minuty czytania
0
213

Jesienny ślub potrafi być równie atrakcyjny co ten letni. Mniejsze ryzyko upałów i niższe ceny za wynajem sali weselnej to jedne z wielu atutów wyboru tej pory roku. Dlaczego więc nie powiedzieć „tak” temu jedynemu właśnie jesienią? Poniżej prezentujemy dekoracje, które będą pasować do ślubu we wrześniu czy październiku.

Kwiatowy tort – wyjątkowy akcent jesiennej uroczystości

Dekoracje tortów mogą być różne i powstawać z wykorzystaniem między innymi jadalnych perełek, masy cukrowej czy czekoladowych tafli. W tym roku jednak jednym z najsilniejszych trendów są ozdoby z wykorzystaniem żywych kwiatów. Motywy roślinne fantastycznie nadają się jako element ślubu i wesela. Mogą tworzyć subtelne akcenty, ale też występować w postaci okazałych kwiatowych girland, spływających kaskadowo na kolejne piętra ciasta. Jeszcze lepiej sprawdzają się kwiaty na tort wykonane z cukru i wafli, które nie opadają i zachowują estetyczny wygląd przez wiele godzin. Trwałość i pewność co do niezmienności wyglądu stanowi w tym przypadku kluczowy atut. Dekoracje kwiatowe na tort można kupić na stronie internetowej www.tortoweozdoby.pl/44-kwiaty-na-tort. Należy pamiętać, aby cukrowe ozdoby były dostosowane wizualnie do całej koncepcji wesela, a swoją kolorystyką podkreślały elegancki wygląd weselnego tortu. Bezpiecznym wyborem będą zawsze cukrowe różyczki utrzymane w białej kolorystyce. Dekoracje z wafla i cukru mają tę zaletę, że są lekkie i nie obciążają konstrukcji, a zarazem są wytrzymałe i nie rozpuszczą się przez całą noc – pod warunkiem przechowywania w chłodnym miejscu. Wśród wielu różnych wzorów znajdzie się między innymi klasyczna róża z listkiem, ale również biała róża chińska.

Bukiety z jesiennych kwiatów i dekoracje z różnokolorowych wrzosów

Kończące się lato oraz wkraczająca do miast i wsi polska złota jesień roztacza fantastyczną aurę do organizacji ślubu. Na sali weselnej dobrze prezentują się romantyczne wrzosy i wrzośćce, sadzone obficie w rattanowych donicach i ozdobnych koszach. Można zróżnicować je pod względem kolorystyki, układać kaskadowo w donicach, łączyć z drewnem i mchem, tworząc w ten sposób oryginalne kompozycje ocieplające wizualnie salę. Można wreszcie podarować po jednej doniczce wrzosa każdej z par gości na sam koniec imprezy – w ramach podziękowania za przybycie na uroczystość. Purpurowe kwiatostany doskonale komponują się w zestawieniu z białymi obrusami, koronkową suknią, welonem i wiklinowymi meblami, tworząc wyjątkowy nastrój. Jesienne kwiaty z powodzeniem mogą być wykorzystane do organizacji wesela w stylu rustykalnym.

  • Wybieramy nawilżacz powietrza. Jaki powinien być?

    W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy coraz większą wagę zaczęliśmy przykładać do jakości …
  • Meble do jadalni, czas na zmiany

    Zawsze marzyła mi się jadalnia, duża, przestronna urządzona po mojemu, nasłoneczniona i z …
  • Domowy wyrób piwa

    Wśród Polaków coraz większą popularnością cieszy się hobby, polegające na samodzielnym wyt…

Komentarze

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować wystarczy zalogować się za pomocą jednego z kont: Facebook, Disqus, Twitter lub Google.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz bym coś zobaczył, napisz mi w mailu. Nie zbieram i nie przechowuję Twoich danych osobowych - więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Zobacz też

Wybieramy nawilżacz powietrza. Jaki powinien być?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy coraz większą wagę zaczęliśmy przykładać do jakości …