Kosą po patelni Porady Organizujesz wesele jesienią? Zobacz, na jakie dekoracje możesz się zdecydować

Organizujesz wesele jesienią? Zobacz, na jakie dekoracje możesz się zdecydować

0

Jesienny ślub potrafi być równie atrakcyjny co ten letni. Mniejsze ryzyko upałów i niższe ceny za wynajem sali weselnej to jedne z wielu atutów wyboru tej pory roku. Dlaczego więc nie powiedzieć „tak” temu jedynemu właśnie jesienią? Poniżej prezentujemy dekoracje, które będą pasować do ślubu we wrześniu czy październiku.

Kwiatowy tort – wyjątkowy akcent jesiennej uroczystości

Dekoracje tortów mogą być różne i powstawać z wykorzystaniem między innymi jadalnych perełek, masy cukrowej czy czekoladowych tafli. W tym roku jednak jednym z najsilniejszych trendów są ozdoby z wykorzystaniem żywych kwiatów. Motywy roślinne fantastycznie nadają się jako element ślubu i wesela. Mogą tworzyć subtelne akcenty, ale też występować w postaci okazałych kwiatowych girland, spływających kaskadowo na kolejne piętra ciasta. Jeszcze lepiej sprawdzają się kwiaty na tort wykonane z cukru i wafli, które nie opadają i zachowują estetyczny wygląd przez wiele godzin. Trwałość i pewność co do niezmienności wyglądu stanowi w tym przypadku kluczowy atut. Dekoracje kwiatowe na tort można kupić na stronie internetowej www.tortoweozdoby.pl/44-kwiaty-na-tort. Należy pamiętać, aby cukrowe ozdoby były dostosowane wizualnie do całej koncepcji wesela, a swoją kolorystyką podkreślały elegancki wygląd weselnego tortu. Bezpiecznym wyborem będą zawsze cukrowe różyczki utrzymane w białej kolorystyce. Dekoracje z wafla i cukru mają tę zaletę, że są lekkie i nie obciążają konstrukcji, a zarazem są wytrzymałe i nie rozpuszczą się przez całą noc – pod warunkiem przechowywania w chłodnym miejscu. Wśród wielu różnych wzorów znajdzie się między innymi klasyczna róża z listkiem, ale również biała róża chińska.

Bukiety z jesiennych kwiatów i dekoracje z różnokolorowych wrzosów

Kończące się lato oraz wkraczająca do miast i wsi polska złota jesień roztacza fantastyczną aurę do organizacji ślubu. Na sali weselnej dobrze prezentują się romantyczne wrzosy i wrzośćce, sadzone obficie w rattanowych donicach i ozdobnych koszach. Można zróżnicować je pod względem kolorystyki, układać kaskadowo w donicach, łączyć z drewnem i mchem, tworząc w ten sposób oryginalne kompozycje ocieplające wizualnie salę. Można wreszcie podarować po jednej doniczce wrzosa każdej z par gości na sam koniec imprezy – w ramach podziękowania za przybycie na uroczystość. Purpurowe kwiatostany doskonale komponują się w zestawieniu z białymi obrusami, koronkową suknią, welonem i wiklinowymi meblami, tworząc wyjątkowy nastrój. Jesienne kwiaty z powodzeniem mogą być wykorzystane do organizacji wesela w stylu rustykalnym.

  • Tort z bitą śmietaną i wiśniami

    Bardzo prosty ale i bardzo smaczny, delikatny tort z bitą śmietaną i wiśniami. Lipiec to u…
  • Truskawkowy tort bezowy

    Pychotka i do tego jak cieszy oko. Idealny na upały truskawkowy tort bezowy. Świeży i wype…
  • Tort bezowy malinowy

    Na walentynki tort bezowy malinowy - coś czerwonego, coś słodkiego... jak miłość wszędzie …
Pokaż więcej podobnych wpisów
Więcej przepisów w kategorii Porady

Zobacz też

Smaki Włoch, czyli dlaczego kochamy kuchnię włoską?

Każdy z nas ma swoją ulubioną kuchnię – dla wielu Polaków jest to rodzimy sposób przyrządz…