Nieszczelne jelita – co kryje się za tym terminem?

Materiał zewnętrzny

Dokucza nam ból brzucha, skarżymy się na zaparcia, biegunki, inne problemy? To może być oznaka wielu chorób, ale przecież człowiek współczesny jest tak stworzony, że nie ma zamiaru iść z dolegliwością do lekarza dopóki nie okaże się, że sprawa jest naprawdę poważna. Ludzie nawet nie są świadomi, ile chorób ze sobą noszą, a ilu komplikacji mogliby uniknąć, gdyby w porę zwrócili się do specjalisty.

Jak rozpoznać, że cierpimy na nieszczelność jelit? Czym ona w zasadzie jest? Łatwo ją pomylić z różnego rodzaju nietolerancjami czy alergiami, bowiem w tym wypadku jedno wynika z drugiego. I tak to w tym wypadku jest: nieszczelne jelita oznaczają cały szereg różnego rodzaju komplikacji.

Nieszczelne jelita nie są jednak uznane za chorobę. W zasadzie nie ma na to nawet skutecznego lekarstwa, w grę wchodzą jedynie probiotyki. Na szczęście możemy zadbać o nasze własne ciało i skorzystać z dobrych środków wspomagających ogólne leczenie naszych jelit. Warto więcej dowiedzieć się z tej strony: nieszczelne jelita – co kryje się za tym terminem.

Nieszczelne jelita oznaczają problemy z psychiką

Szczelność jelit jest niezwykle ważna. Chodzi bowiem o to, że kiedy mamy z tym problemy, to nasza psychika przestaje poprawnie funkcjonować. Nieszczelne jelita mogą oznaczać depresję, a to w konsekwencji jest bardzo szkodliwe, bowiem nie jesteśmy wtedy zdolni do prawidłowego funkcjonowania. Stan jelit jest mocno związany z tym, jak czujemy się emocjonalnie. W momencie, kiedy są one naruszone w sposób chorobowy, my sami zaczynamy bardzo źle funkcjonować psychicznie, co ostatecznie prowadzi do nerwic i depresji.

Niestety, nie ma żadnego dobrego sposobu na chore, nieszczelne jelita i tylko dobra dieta jest w stanie pozwolić nam prawidłowo funkcjonować. Na szczęście jest na to sposób: możemy spożywać probiotyki w różnych formach. Od łykania tabletek po jedzenie jogurtów, niezależnie od tego, jaka jest pora dnia.

Ale przy nieszczelnych jelitach trzeba również dbać o to, żeby nie doprowadzać swoich jelit do złego stanu. Spożywanie alkoholu czy palenie papierosów odpada, nawet, jeśli sprawia nam to przyjemność. Alkohol ma bardzo zły wpływ na florę bakteryjną naszego układu pokarmowego i jest po prostu szkodliwy, toteż nie wolno go pić, nawet, jeśli wydaje nam się, że jeden kieliszek nie zaszkodzi. Podobnie jest z nikotyną, która okropnie niszczy ścianki żołądka i jelit. Używki są dla ludzi zdrowych, aczkolwiek trzeba również pamiętać, że nawet oni mogą się ciężko pochorować i im również grozi nieszczelność jelit, jeśli nie pamiętają o prawidłowym odżywianiu się.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze