Najlepsza szkoła angielskiego w Polsce – jak wybrać?

Materiał zewnętrzny

W dzisiejszych czasach swobodna komunikacja w języku angielskim jest koniecznością. Umiejętność przydaje się w szkole, na studiach, podczas podróży i w pracy. Ofert kursów językowych jest bardzo dużo i ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję. Dla ułatwienia opracowaliśmy kilka kryteriów, które zdecydowanie pomogą w wyborze najlepszej szkoły angielskiego.

Najlepsza szkoła angielskiego – czym się charakteryzuje?

Ostatnio szkoły językowe zyskały na popularności. Wiele osób zaczęło poważniej podchodzić do kwestii swoich kwalifikacji, a liczba dorosłych uczęszczających na zajęcia zdecydowanie wzrosła. Co więcej, przez tak duże zapotrzebowanie powstało wiele szkół, które są krótko na rynku. Obecnie osoby wybierające zajęcia językowe, mają pytania i wątpliwości co do jakości prowadzonych lekcji. Poniżej wymieniono kilka cech, którymi charakteryzują się najlepsze szkoły angielskiego.

Nowatorski program nauczania

Najlepsze szkoły językowe nie powielają schematów i czyichś błędów. Zazwyczaj ich program oparty jest na nowatorskim i innowacyjnym podejściu do studentów. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając jednostkę szkolącą. Przed podjęciem decyzji, możesz również sprawdzić opinie o szkole oraz liczbę osób, które finalnie skończyło w niej kurs. Wbrew pozorom to wiele mówi o jakości danej placówki.

Wykwalifikowani lektorzy

Niezwykle łatwo sprawdzić, czy w danej szkole językowej uczą wykwalifikowani lektorzy. Zazwyczaj poważne jednostki szkolące zamieszczają takie informacje na swojej stronie internetowej. Jeśli ich brakuje, warto zapytać o kwalifikacje nauczycieli w sekretariacie szkoły. Ważne, aby byli to lektorzy po studiach pedagogicznych lub kursach, którzy mają doświadczenie w wykonywam zawodzie oraz kilka lat praktyki za sobą.

Lekcje z native speakerami

Lekcje z native speakerami są niezwykle istotne. Pomagają rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz korzystać z żywego języka. Dzięki temu studenci poznają akcent, związki frazeologiczne oraz uczą się rozmawiać po angielsku. Są to jedne z najważniejszych zajęć w szkołach językowych.

Ilość lekcji w tygodniu

Pamiętaj, że najlepsze szkoły angielskiego oferują lekcje co najmniej raz w tygodniu. Jest to niezwykle ważne, aby mieć stały kontakt z językiem obcym. Jeżeli zajęcia odbywają się rzadziej lub są niezwykle krótkie – nauka, może przynieść inny rezultat, niż oczekiwano. Optymalnym rozwiązaniem są zajęcia 2 razy w tygodniu po 45 minut. Czasami szkoły oferują 1 lekcję tygodniowo w wymiarze 90 minut.

Dostęp do platformy e-learningowej

Obecnie w dobie telefonów komórkowych i laptopów dostęp do e-learningu i aplikacji mobilnej jest niezwykle ważny. Dzięki interaktywnym materiałom studenci zyskują możliwość nauki i powtórek języka angielskiego niezależnie od miejsca i czasu.

Przygotowywanie do egzaminów CERT

Kolejne ważne kryterium – najlepsze szkoły językowe przygotowują swoich studentów do egzaminów językowych takich jak CAE, IELTS czy TOEFL. Są to certyfikaty, potwierdzające znajomość języka na poziomie zaawansowanym. Uznają je zagraniczne szkoły wyższe i międzynarodowe korporacje. Kiedy wybierasz faktycznie najlepszą opcję dla siebie, poszukaj takiej, która zapewnia dobre wsparcie w przygotowaniu do egzaminów z języka angielskiego.

Wartość szkoły językowej trudno jest zdefiniować w sposób uniwersalny, ponieważ każdy kto się uczy języka angielskiego ma nieco inne potrzeby i motywacje. Mam nadzieję, że w tym krótkim artykule udało mi się wypunktować te najważniejsze, które pozwolą ci wybrać najlepszą szkołę angielskiego dokładnie dla ciebie.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze