Meble kuchenne – jaką opcję wybrać?

Materiał zewnętrzny

Urządzający swoją kuchnię mają dziś do wyboru wiele opcji. Mogą kupić gotowy zestaw mebli, które wystarczy ustawić w pomieszczeniu. Innym wyjściem jest zakup poszczególnych elementów, z których samodzielnie składa się wymarzone meble kuchenne. Ostatnią możliwością jest zamówienie mebli w zakładzie stolarskim, gdzie zostaną zaprojektowane i wykonane idealnie na wymiar. Dziś kilka słów o wadach i zaletach tych rozwiązań.

Gotowe meblościanki

Decydując się na zakup gotowych mebli kuchennych trzeba mieć na uwadze, że są one standaryzowane. Wszystkie meblościanki kuchenne mają podobny rozmiar poszczególnych elementów. Większość z nich zawiera również standardowe rozwiązania. Nie ma więc możliwości, aby w szafce pod zlewozmywakiem pojawiła się wysuwana szuflada na chemię a zamiast tradycyjnej szafki na garnki były nowoczesne, wysuwane półki. Nie oznacza to jednak, że wszystkie meble kupowane w zestawach są jednakowe. W sklepach można wybrać wiele opcji kolorystycznych i wzorniczych. Dostępna jest też szeroka gama elementów wykończeniowych takich jak drzwiczki, witrynki czy uchwyty. Dzięki nim, choć w pewnym stopniu, można dopasować meble do swojego gustu.

Meble składane

Poza już gotowymi zestawami mebli do kuchni, w sklepach dostępne są również meble, z których można samodzielnie stworzyć wymarzoną kuchnię. Wszystkie elementy dostępne oddzielnie sprawiają, że kuchenna zabudowa, choć zmontowana ze standaryzowanych elementów, staje się niepowtarzalna i spełnia wymagania konkretnego użytkownika.

Samodzielne zestawienie mebli wymaga odrobiny wiedzy i dobrego planowania, ale za to przynosi doskonałe efekty. Warto również wspomnieć, że koszt stworzenia własnej zabudowy kuchennej jest nieco wyższy od zakupu gotowych zestawów i należy się z tym liczyć.

Meble na zamówienie

Trzecią możliwością jest zamówienie mebli w zakładzie stolarskim. Jest ona najdroższa, ale ma wiele zalet, których trudno szukać we wcześniejszych opcjach. Przede wszystkim zamawiając meble będzie można skorzystać ze wsparcia projektanta, który dokładnie wymierzy kuchnię oraz przygotuje projekt mebli, idealnie współgrający z pomieszczeniem oraz urządzeniami, które się w nim znajdują. Ponadto decydując się na taki wariant zakupu mebli jest możliwość  dostosowania wszystkich elementów do swoich potrzeb. Można zwiększać lub zmniejszać poszczególne elementy mebli. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby stworzyć szafki lub półki o nietypowych kształtach, które pozwolą wykorzystać przestrzeń np. pod spadzistym dachem. Warto też zaznaczyć, że zamawianie mebli w zakładzie stolarskim daje możliwość wyboru materiałów z których zostaną one wykonane.

Meble kuchenne to ważny element wyposażenia mieszkania. Bardzo istotne jest, aby były nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych
Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze