Lustra jako element dekoracyjny

Kosą po patelni

Wiele osób do luster podchodzi bardzo użytkowo, jednak ten element wyposażenia naszego domu, prócz tego może stanowić również ciekawy i niebanalny element dekoracyjny. Odpowiednio dobrane lustro powiększa optycznie przestrzeń i dostarcza więcej światła, ale również nadaje wyjątkowy styl wnętrzu. Sprawdźmy jakie są obecnie trendy i jak ciekawie wykorzystać lustra w naszym domu.

Gdzie wieszamy lustra

Poza oczywistymi rozwiązaniami jak łazienka czy przedpokój, lustra możemy wieszać zarówno w pokojach, sypialniach jak i kuchniach. Jeśli wykorzystamy je jako element dekoracyjny ściany w formie przyklejonych paneli powiększą przestrzeń w pomieszczeniu i dodatkowo rozświetlą je odbijając światło wpadające przez okna. Może to być regularny pas, ale także nieregularne wzory. Lustra możemy dowolnie wycinać, podobnie jak szkło, tak więc ogranicza nas tylko fantazja. Dobrym punktem w pokoju na powieszenie luster są ściany w prostopadłe do ścian z oknami, zapewni to dodatkowe światło słoneczne w głębi pokoju. ’

Z ramą czy bez?

Prócz wklejanych paneli bez ramy, o których wspomniałem powyżej, lustra możemy wieszać otoczone przez fantazyjne lub stylowe ramy. W przedpokojach, czy na drzwiach szaf idealnie sprawdzają się duże nieograniczone powierzchnie, jednak w łazienkach lub toaletkach lepiej prezentują się mniejsze lustra otoczone ramą. Wybór wzorów mamy obecnie bardzo duży. Mogą to być proste drewniane lub metalowe cienkie ramki, jak i duże ozdobne. Wszystko zależy od stylu pomieszczenia w jakim je wieszamy.

Popularne są również ramy kolorowe i lustra z nadrukiem z motywami roślinnymi lub fantazyjnymi wzorami. Ważne by małe lutra traktować jako jeden z elementów ozdobnych ścian i dobierać je spójnie z pozostałymi elementami w pomieszczeniu, zachowują dany styl. Obecnie najczęściej wybierane w sklepach, są lustra proste bez ram, lub z cienką klasyczną ramą.

Nietypowe rozwiązania

Lustro może również spełniać dodatkowe funkcje. Bardzo popularne staja się lustra z podświetlaną ramą. Idealnie sprawdzą się takie lustra do sypialni, gdzie nie tylko będą elementem dekoracyjnym, ale mogą pełnić rolę stylowego, intymnego oświetlenia pomieszczenia. Lustra z silnym podświetleniem sprawdzają się również w toaletkach czy łazienkach, dając dodatkowe źródło światła przy nakładaniu makijażu.

Zatem jak widzicie to nie tylko względy praktyczne decydują o tym jakie lustra i gdzie powiesimy w naszym domu. Wrażenia estetyczne i styl mają również ogromne znaczenie. Lustra mogą podkreślić, lub wręcz nadać konkretny charakter pomieszczeniu. Mogą pełnić różne funkcje, zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. Polecam eksperymentowanie z tym elementem dekoracyjnym w naszych domach.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu Lustromat.pl, w którym znajdziecie wiele różnych rozwiązań i szeroka ofertę luster.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze