Łóżka do sypialni – na jakie rozwiązania postawić?

Materiał zewnętrzny

O tym, że sen to zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Na jego jakość nic nie wpływa w takim stopniu, jak łóżko, w którym śpimy. Dzisiaj do wyboru mamy szereg rozwiązań w tym zakresie. Tę rolę mogą pełnić kanapy, sofy czy narożniki, jak i łóżka typowo sypialniane. To na nich się skupimy, ponieważ wybór w tym przypadku także mamy spory. Co zatem brać pod uwagę i na jakie łóżka do sypialni warto postawić?

Łóżka sypialniane, rozmiar ma znaczenie!

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka do sypialni, to przede wszystkim jego rozmiar. Jest to ważne, ponieważ łóżka sypialniane to z reguły meble o dość dużej konstrukcji, które po pierwsze muszą się zmieścić w naszej sypialni i zostawić nam nieco swobody ruchu. Po drugie, powinny być dopasowane do naszych potrzeb. Jedni będą bowiem zadowoleni z mniejszego łóżka, bo nie potrzebują zbyt dużo miejsca do spania, inni zaś muszą mieć odpowiednią przestrzeń, najlepiej jak największą.

Typowe łóżka sypialniane dostępne są zazwyczaj w kilku rozmiarach. Biorąc pod uwagę samą powierzchnię do spania, jest to najczęściej: 140×200 cm, 160×200 cm, a nawet 180×200 cm. Jak widać, jest to dość szeroki zakres, co sprawia, że z powodzeniem dopasujemy odpowiednie łóżko. Przy czym trzeba pamiętać, że do rozmiaru powierzchni spania doliczyć trzeba jeszcze po kilka centymetrów z każdej strony na samą konstrukcję łóżka. Ważna jest także jego wysokość. Na to także warto spojrzeć – zwłaszcza wtedy, gdy rano mamy problem ze wstawaniem i chcemy, aby było ono dla nas jak najbardziej komfortowe. Wtedy wysokość łóżka staje się naprawdę istotna.

Łóżka tapicerowane z wezgłowiem

Obecnie olbrzymią popularnością cieszą się łóżka tapicerowane z wezgłowiem. Wezgłowie w łóżku to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które pozwala ochronić ścianę za łóżkiem przed zniszczeniem, a równocześnie, jeśli jest tapicerowane, zapewnia wygodne oparcie np. w czasie kiedy chcemy coś poczytać przed snem. Ponadto łóżka tapicerowane, jak żadne inne, pozwalają na stworzenie ciekawej aranżacji sypialni. Są dostępne w niezwykle dużej gamie kolorów, a także materiałów stosowanych do obicia, co pozwala na szeroko zakrojoną personalizację łóżka do sypialni.

Podsumowując, przy wyborze łóżka do sypialni najważniejsze jest odpowiednie dobranie jego rozmiaru. Warto przy tym zdecydować się na łóżka z wezgłowiem. A jeśli chcemy mieć modne łóżko w ciekawym kolorze oraz pięknym i stylowym wykończeniu, to łóżka tapicerowane będą strzałem w dziesiątkę.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze