Leżaki – standardowe konstrukcje odchodzą w zapomnienie

Materiał zewnętrzny

Używając hasła leżaki, wiele osób w dalszym ciągu przypomina sobie konstrukcje, które bazują na lekkiej drewnianej ramie i materiałowym siedzisku. Co ciekawe, w dalszym ciągu można je spotkać w plenerowych barach lub w ogródkach piwnych lokali gastronomicznych. Budowa klimatycznego miejsca na imprezowej mapie miasta jest o wiele prostsza i tańsza, niż tworzenie aranżacji bazujących na stolikach, krzesłach, kanapach i lożach.

Drewniane leżaki z materiałowym siedziskiem są jednak coraz rzadziej spotykane w prywatnych ogrodach lub na tarasach i balkonach. Sprawdź zatem, co obecnie jest najczęściej wybierane przez wymagających klientów. 

Funkcjonalne leżaki dla wymagających 

Biorąc pod uwagę funkcjonalność i rodzaj konstrukcji leżaków, możemy podzielić je na dwie kategorie: podstawowe i funkcjonalne. Czym się one różnią? Przede wszystkim możliwość personalizacji ustawień, np.:

  • klasyczny leżak ogrodowy – model, którego konstrukcja nie ma regulacji kątów nachylenia, np. w okolicach kolana, pozycji siedziska itp. Zazwyczaj użytkownicy otrzymują wyłącznie możliwość położenia się na płaskiej lub wyprofilowanej powierzchni i ew. manewrowania oparciem do pozycji półsiedzącej. Są to leżaki wykorzystywane najczęściej przy basenach. 
  • funkcjonalny leżak ogrodowy – model, którego konstrukcja udostępnia wiele możliwości personalizacji ustawienia siedziska, oparcia, czy nóg. Do tego dochodzą różnego rodzaju podłokietniki, kieszenie na napoje i butelki oraz regulowane zagłówki.

Niezawodna konstrukcja o imponującej wytrzymałości

Aluminiowa rama i tworzywa sztuczne – brzmi to jak przepis na wyposażenie odporne na warunki atmosferyczne. Warto zauważyć, że nowoczesne leżaki ogrodowe z aluminiową ramą i siedziskiem z tworzywa sztucznego (np. poliuretanowej siatki), charakteryzują się imponującą wytrzymałością. Są one w pełni odporne na kontakt z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i obciążeniami. Doskonale radzą sobie zatem z:

  • promieniowaniem słonecznym, 
  • wysokim poziomem wilgotności powietrza, 
  • skrajnymi różnicami temperatur, 
  • opadami deszczu, 
  • zabrudzeniami, 
  • nadmierną eksploatacją. 

Czy inwestycja w wysokiej klasy leżaki jest zatem opłacalna? Biorąc pod uwagę, że powinien być to jednorazowy zakup na lata, wybór wyposażenia od renomowanych producentów jest zwyczajnie rozsądny.   

Czy mimo to, warto mieć w zanadrzu budżetowy leżak?

Oczywiście, że tak. Są to stosunkowo tanie i niezawodne konstrukcje, które można w prosty sposób przechowywać – nawet na małej przestrzeni (np. w piwnicy, garażu, komórce lokatorskiej, czy po prostu schowku). Doskonale sprawdzą się one w momencie, w którym odwiedzą Cię goście i zabraknie dla każdego wygodnego siedziska do relaksu. Dodatkowo mogą stanowić one jedyną sensowną alternatywę na balkonach o ograniczonej przestrzeni, np. w tzw. blokach z wielkiej płyty. 

Jesteś ciekaw, jak wyglądają nowoczesne leżaki do ogrodu sygnowane logo renomowanych producentów? Świetną propozycją jest zatem oferta sklepu VidaXL, gdzie znajdziesz zarówno modernistyczne projekty o innowacyjnej konstrukcji, standardowe leżaki drewniane lub z tworzywa sztucznego (np. basenowe) i budżetowe rozwiązania o lekkiej i prostej ramie. 

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze