Używając hasła leżaki, wiele osób w dalszym ciągu przypomina sobie konstrukcje, które bazują na lekkiej drewnianej ramie i materiałowym siedzisku. Co ciekawe, w dalszym ciągu można je spotkać w plenerowych barach lub w ogródkach piwnych lokali gastronomicznych. Budowa klimatycznego miejsca na imprezowej mapie miasta jest o wiele prostsza i tańsza, niż tworzenie aranżacji bazujących na stolikach, krzesłach, kanapach i lożach.
Drewniane leżaki z materiałowym siedziskiem są jednak coraz rzadziej spotykane w prywatnych ogrodach lub na tarasach i balkonach. Sprawdź zatem, co obecnie jest najczęściej wybierane przez wymagających klientów.
Funkcjonalne leżaki dla wymagających
Biorąc pod uwagę funkcjonalność i rodzaj konstrukcji leżaków, możemy podzielić je na dwie kategorie: podstawowe i funkcjonalne. Czym się one różnią? Przede wszystkim możliwość personalizacji ustawień, np.:
- klasyczny leżak ogrodowy – model, którego konstrukcja nie ma regulacji kątów nachylenia, np. w okolicach kolana, pozycji siedziska itp. Zazwyczaj użytkownicy otrzymują wyłącznie możliwość położenia się na płaskiej lub wyprofilowanej powierzchni i ew. manewrowania oparciem do pozycji półsiedzącej. Są to leżaki wykorzystywane najczęściej przy basenach.
- funkcjonalny leżak ogrodowy – model, którego konstrukcja udostępnia wiele możliwości personalizacji ustawienia siedziska, oparcia, czy nóg. Do tego dochodzą różnego rodzaju podłokietniki, kieszenie na napoje i butelki oraz regulowane zagłówki.
Niezawodna konstrukcja o imponującej wytrzymałości
Aluminiowa rama i tworzywa sztuczne – brzmi to jak przepis na wyposażenie odporne na warunki atmosferyczne. Warto zauważyć, że nowoczesne leżaki ogrodowe z aluminiową ramą i siedziskiem z tworzywa sztucznego (np. poliuretanowej siatki), charakteryzują się imponującą wytrzymałością. Są one w pełni odporne na kontakt z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i obciążeniami. Doskonale radzą sobie zatem z:
- promieniowaniem słonecznym,
- wysokim poziomem wilgotności powietrza,
- skrajnymi różnicami temperatur,
- opadami deszczu,
- zabrudzeniami,
- nadmierną eksploatacją.
Czy inwestycja w wysokiej klasy leżaki jest zatem opłacalna? Biorąc pod uwagę, że powinien być to jednorazowy zakup na lata, wybór wyposażenia od renomowanych producentów jest zwyczajnie rozsądny.
Czy mimo to, warto mieć w zanadrzu budżetowy leżak?
Oczywiście, że tak. Są to stosunkowo tanie i niezawodne konstrukcje, które można w prosty sposób przechowywać – nawet na małej przestrzeni (np. w piwnicy, garażu, komórce lokatorskiej, czy po prostu schowku). Doskonale sprawdzą się one w momencie, w którym odwiedzą Cię goście i zabraknie dla każdego wygodnego siedziska do relaksu. Dodatkowo mogą stanowić one jedyną sensowną alternatywę na balkonach o ograniczonej przestrzeni, np. w tzw. blokach z wielkiej płyty.
Jesteś ciekaw, jak wyglądają nowoczesne leżaki do ogrodu sygnowane logo renomowanych producentów? Świetną propozycją jest zatem oferta sklepu VidaXL, gdzie znajdziesz zarówno modernistyczne projekty o innowacyjnej konstrukcji, standardowe leżaki drewniane lub z tworzywa sztucznego (np. basenowe) i budżetowe rozwiązania o lekkiej i prostej ramie.