w , ,

Kuchnia na miarę naszych potrzebKuchenne królestwo wymaga przemyślanych rozwiązań, by swobodnie gotować, przyrządzać potrawy i przygotowywać posiłki, a do tego korzystać z domowej atmosfery. W kuchni bowiem nierzadko przesiadujemy z rodziną czy znajomymi. To takie specyficzne miejsce i serce domu. Musi być funkcjonalnie, pięknie, a do tego komfortowe. Na które elementy będziemy zwracać uwagę?

Kuchenne sprzęty i sposób ich ustawienia

Malutkie kuchnie wymagają sprytnych rozwiązań, bo na niewielkim metrażu potrzeba zmieścić wiele elementów. Z dużymi wcale nie jest łatwiej, bo źle umiejscawiając lodówkę, zlew czy kuchenkę, codziennie będziemy spacerować po całej kuchni, co nie jest zbyt komfortowym. Decydując o sposobie rozmieszczenia tych trzech elementów, trzymamy się tak zwanej zasady trójkąta roboczego. Lodówkę, kuchenkę i zlewozmywak umieszczamy niejako w trzech rogach trójkąta. To zasada odnosząca się do każdej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Gwarantuje nam ergonomię i wygodny dostęp do poszczególnych miejsc.

Zarówno zlew, jak i wszystkie sprzęty kuchenne dobieramy do miejsca, jakim dysponujemy, ale i własnych potrzeb. Możemy przecież postawić na zlew z jedną komorą bądź dwiema. Opatrzony dodatkowymi funkcjami. Lodówkę z podwójnymi drzwiami bądź standardową – pojedynczą. Do wyboru mamy także różne typy kuchenek. Te zakupy zadecydują o tym, w jaki sposób będziemy korzystać z kuchennego wnętrza.

Oświetlenie

Nie mniej ważnym aspektem jest oświetlenie. Potrzebujemy światła centralnego, ale i dodatkowych punktów, które przestrzenie robocze uczynią komfortowymi, a także bezpiecznymi w użytkowaniu. W końcu brak światła nad zlewem czy w miejscach, gdzie porcjujemy produkty spożywcze, może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu, gdy operujemy nożem.

Z pomocą lamp jesteśmy w stanie kolejno uzyskać atmosferę w kuchni, jaka zachęci do korzystania z tej przestrzeni. To ważne, bo klimat wpływa na nasz sposób gotowania. Na chęć przyrządzania posiłków i odwagę, by podejmować się kolejnych eksperymentów kulinarnych. Jeśli do kuchni wchodzimy z przyjemnością, nasze dania będą tego odzwierciedleniem.

Dekoracje dla podkreślenia charakteru

Kuchnia musi odpowiadać nie tylko naszym gustom, ale i ogólnie przyjętej stylistyce. W domu, który obfituje w styl prowansalski, kuchnia przypominająca surowy loft, nie będzie cieszyć oczu. Spójna aranżacja, a przynajmniej o elementach łączących ją z pozostałymi przestrzeniami domowymi, pozwoli zachować charakter całego domostwa.

Nie trzeba wiele, by wydobyć to, co najlepsze, ukryć mankamenty, a do tego stworzyć indywidualny klimat kuchni. Wiele możliwości daje oprawa okienna, a do tego ciekawie dobrane detale. Przemyślana stylistyka, każdy kąt i zastosowane rozwiązania, od początku do końca, pozwolą cieszyć się królestwem gotowania.

Więcej informacji, nie tylko o kuchennych aspektach, znajdziemy pod adresem http://www.dizajns.pl

Podziel się z innymi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze