Kuchnia na miarę naszych potrzeb

Materiał zewnętrzny

Kuchenne królestwo wymaga przemyślanych rozwiązań, by swobodnie gotować, przyrządzać potrawy i przygotowywać posiłki, a do tego korzystać z domowej atmosfery. W kuchni bowiem nierzadko przesiadujemy z rodziną czy znajomymi. To takie specyficzne miejsce i serce domu. Musi być funkcjonalnie, pięknie, a do tego komfortowe. Na które elementy będziemy zwracać uwagę?

Kuchenne sprzęty i sposób ich ustawienia

Malutkie kuchnie wymagają sprytnych rozwiązań, bo na niewielkim metrażu potrzeba zmieścić wiele elementów. Z dużymi wcale nie jest łatwiej, bo źle umiejscawiając lodówkę, zlew czy kuchenkę, codziennie będziemy spacerować po całej kuchni, co nie jest zbyt komfortowym. Decydując o sposobie rozmieszczenia tych trzech elementów, trzymamy się tak zwanej zasady trójkąta roboczego. Lodówkę, kuchenkę i zlewozmywak umieszczamy niejako w trzech rogach trójkąta. To zasada odnosząca się do każdej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Gwarantuje nam ergonomię i wygodny dostęp do poszczególnych miejsc.

Zarówno zlew, jak i wszystkie sprzęty kuchenne dobieramy do miejsca, jakim dysponujemy, ale i własnych potrzeb. Możemy przecież postawić na zlew z jedną komorą bądź dwiema. Opatrzony dodatkowymi funkcjami. Lodówkę z podwójnymi drzwiami bądź standardową – pojedynczą. Do wyboru mamy także różne typy kuchenek. Te zakupy zadecydują o tym, w jaki sposób będziemy korzystać z kuchennego wnętrza.

Oświetlenie

Nie mniej ważnym aspektem jest oświetlenie. Potrzebujemy światła centralnego, ale i dodatkowych punktów, które przestrzenie robocze uczynią komfortowymi, a także bezpiecznymi w użytkowaniu. W końcu brak światła nad zlewem czy w miejscach, gdzie porcjujemy produkty spożywcze, może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu, gdy operujemy nożem.

Z pomocą lamp jesteśmy w stanie kolejno uzyskać atmosferę w kuchni, jaka zachęci do korzystania z tej przestrzeni. To ważne, bo klimat wpływa na nasz sposób gotowania. Na chęć przyrządzania posiłków i odwagę, by podejmować się kolejnych eksperymentów kulinarnych. Jeśli do kuchni wchodzimy z przyjemnością, nasze dania będą tego odzwierciedleniem.

Dekoracje dla podkreślenia charakteru

Kuchnia musi odpowiadać nie tylko naszym gustom, ale i ogólnie przyjętej stylistyce. W domu, który obfituje w styl prowansalski, kuchnia przypominająca surowy loft, nie będzie cieszyć oczu. Spójna aranżacja, a przynajmniej o elementach łączących ją z pozostałymi przestrzeniami domowymi, pozwoli zachować charakter całego domostwa.

Nie trzeba wiele, by wydobyć to, co najlepsze, ukryć mankamenty, a do tego stworzyć indywidualny klimat kuchni. Wiele możliwości daje oprawa okienna, a do tego ciekawie dobrane detale. Przemyślana stylistyka, każdy kąt i zastosowane rozwiązania, od początku do końca, pozwolą cieszyć się królestwem gotowania.

Więcej informacji, nie tylko o kuchennych aspektach, znajdziemy pod adresem http://www.dizajns.pl

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AngelikaM

Akurat jestem na etapie urządzania swojej nowej kuchni. Przyznam się, że temat dotyczący oświetlenia był dla mnie dość skomplikowany. Cieszę się, że zostało to tutaj wyjaśnione w przystępny sposób. Co do dekoracji – również jestem zdania, że potrafią one nadać taki indywidualny, bardziej domowy klimat.