Jedlibyśmy zdrowo, ale nie mamy na to czasu…

Materiał zewnętrzny

Współczesna pogoń za pieniądzem, karierą czy wreszcie byciem po prostu „wystarczająco dobrym” z roku na rok przybiera na sile. Otóż wszyscy – niemal bez wyjątków – chcemy być coraz lepsi, coraz bardziej wydajni, bardziej prestiżowi. Wszyscy chcemy coraz więcej posiadać, jeździć na coraz fajniejsze wycieczki, a przy tym mieć końskie zdrowie i móc pochwalić się w mediach społecznościowych zdjęciami z nienaganną sylwetką. Bardzo często brakuje nam jednak czasu na to, by pogodzić wszystkie codzienne aktywności, a najczęściej cierpi na tym nasze zdrowie…

Zadbalibyśmy o siebie, ale nam się nie chce…

Kluczem do długowieczności jest umiejętność zachowania balansu pomiędzy pracą a wystarczająco długim wypoczynkiem, nieustannie siedzącym trybem życia a odpowiednio częstą aktywnością fizyczną, czasem poświęcanym na naukę a czasem przeznaczanym na rozrywkę – można by tak wymieniać w nieskończoność… Rzecz jednak w tym, że wszyscy dysponujemy ograniczonym bądź co bądź czasem. Chcąc więc realizować się na tak wielu płaszczyznach, nie mamy wyjścia i musimy z czegoś zrezygnować – w odstawkę najczęściej idzie samodzielne przygotowywanie posiłków, w miejsce którego pojawia się kupowanie gotowych produktów lub jedzenie fast foodów na mieście. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że cierpi na tym nie tylko nasze zdrowie, ale także inne aspekty naszego życia – zmniejsza się nasza produktywność, szybciej ulegamy zmęczeniu, mamy problemy z koncentracją. Zamiast więc rozwijać się zawodowo i pielęgnować własne pasje, dość szybko ulegamy zniechęceniu.

Zdrowa dieta – zbilansowana dieta

Doskonałym rozwiązaniem dla zabieganych może okazać się catering dietetyczny, który zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Coraz więcej osób, chcąc zaoszczędzić trochę czasu w ciągu dnia, zamawia tego typu diety, z dużo większą radością oddając się potem swoim obowiązkom czy ulubionym zajęciom. Tym, którzy jeszcze jakimś cudem nie słyszeli o dietach pudełkowych, wyjaśniamy, że chodzi o spersonalizowany catering, który firmy, takie jak Elite Diet, dowożą każdego dnia pod drzwi swoich klientów. Poza dość oczywistą oszczędnością czasu, którego nie trzeba spędzać w kuchni, to wygodne rozwiązanie niesie ze sobą także szereg innych korzyści. Otóż dostawcy takiego jedzenia dbają za nas o coś, z czego wielu z nas wciąż może nie zdawać sobie sprawy lub zwyczajnie nie mieć czasu, by go kontrolować – chodzi mianowicie o właściwy rozkład makroskładników. Niewiele osób o tym pamięta, a przecież to naprawdę szalenie istotny element każdej zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety.

Oddaj się w ręce fachowców

Wielu ludzi nie ma zielonego pojęcia, co tak naprawdę je na co dzień, jakich wartości odżywczych dostarcza swojemu organizmowi czy wreszcie – ile wynosi ich zapotrzebowanie kaloryczne. A przecież są to absolutne podstawy zdrowego stylu życia! Jeśli chce się prawidłowo funkcjonować, należy przyjmować każdego dnia odpowiednią podaż kalorii i nie należy robić tego w żadnym wypadku „na oko”. Niestety, od dobrych chęci do realizacji założeń dietetycznych jest zazwyczaj bardzo daleko, co wynika nie tyle z trudności liczenia ładunku energetycznego każdego posiłku, ile po prostu z tego, jak czasochłonne jest to zajęcie. Wyrobienie w sobie właściwych nawyków żywieniowych, a także umiejętności komponowania zbilansowanej diety może zajmować długie miesiące lub nawet lata, dlatego znakomitym rozwiązaniem może okazać się dieta z dowozem. Wystarczy określić własne zapotrzebowanie (co wymaga jedynie znalezienia dobrego kalkulatora w sieci) i zamówić dopasowany do własnych preferencji i potrzeb wariant cateringu.

Zamów catering do domu!

W obliczu permanentnego braku czasu zdecydowanie warto skorzystać z możliwości, jaką dają nam diety pudełkowe. To rozwiązanie niosące ze sobą naprawdę wiele korzyści, gdyż poza oszczędnością czasu pozwalają zachować zdrowy balans żywieniowy, co zdecydowanie może poprawić jakość życia każdego z nas. Po ustaleniu własnego wariantu żywieniowego wystarczy złożyć zamówienie oraz dokonać płatności, by móc cieszyć się na co dzień zdrowymi oraz pełnowartościowymi posiłkami. Catering do domu przynoszony jest codziennie rano przez dostawcę i pozostawiany pod drzwiami zamawiającego. Nie ma zatem znaczenia, o której godzinie rozpoczynamy pracę, gdyż zawsze tuż po przebudzeniu będziemy mogli sięgnąć po gotowe posiłki na cały dzień. Co istotne, możemy indywidualnie ustalić ich liczbę, natomiast o rozkład makroskładników firma cateringowa zadba już za nas. To zero liczenia kalorii, zero zastanawiania się, co przygotować na obiad i zero zmartwień przy jednoczesnym zachowaniu pełnego zbilansowania posiłków.

Jak zatem widać, catering dietetyczny może być prawdziwym wybawieniem przynajmniej od części codziennych trosk, prowadząc nas do zdrowego stylu życia i polepszając komfort naszego funkcjonowania. Dzięki zbilansowanej diecie możemy bowiem liczyć na poprawę samopoczucia, zwiększenie własnej wydajności oraz lepszą kondycję psychofizyczną. Nie bez przyczyny mawia się, że jesteśmy tym, co jemy – jeśli więc zadbamy o naszą dietę, staniemy się pełnymi energii oraz chęci do życia prawdziwymi okazami zdrowia.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze