Jaki fotelik do jedzenia dla dziecka?

Materiał zewnętrzny

Rozszerzenie diety dziecka to ten moment, w którym zacznie ono uczestniczyć we wspólnych posiłkach z całą rodziną. W momencie, gdy dieta nie składa się już z samego mleka, a dziecko stabilnie sieci będziemy mogli mówić o tym momencie, w którym wskazany będzie zakup krzesełka do karmienia.

Warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy, które mogą ułatwić wybór takiego krzesełka. W kilku podpowiedziach dowiecie się jak wybrać właściwe krzesełko do karmienia i cieszyć się jego funkcjonalnością.

Stawiaj na funkcjonalność

Decydując się na zakup krzesełka do karmienia warto zwrócić uwagę na modele funkcjonalne, które będą wykonane w taki sposób, że będzie można używać przez kilka lat takie krzesełko. Warto zdecydować się na krzesełko z dobrym wyposażeniem, podłokietnikami, regulowaną wysokością, podparciem na nogi i oczywiście w ciekawym wyglądzie, tak by po krótkim okresie nie było obaw o to, że krzesełko będzie się nudziło. Jednocześnie dziecko musi być w fotelu do karmienia bezpieczne, dlatego certyfikaty potwierdzające jego jakość mogą mieć istotne znaczenie, podobnie jak zamontowane pasy bezpieczeństwa.

Najważniejsze elementy w krzesełku do karmienia

Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że krzesełko do karmienia to dobry i potrzebny zakup jeśli planuje się rozszerzać dietę dziecka. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które będą miały znaczenie przy wyborze takiego krzesełka. Podpowiadamy na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę.

Blat

Blat to miejsce, które będzie służyć do ustawiania posiłków dla dziecka. Powinien być stosunkowo duży i taki, który będzie zdejmowany. Najważniejsze by był wykonany z dobrej jakości materiałów z podwyższonymi brzegami, by jedzenie nie spadało na podłogę. Jednak najważniejszą kwestią będzie łatwość czyszczenia takiego blatu.

Podnóżek

Niektórzy o tym elemencie zapominają a jest w rzeczywistości bardzo istotny, ponieważ dziecku nogi nie mogą bezwiednie zwisać. Podparcie dla nóg jest od strony fizjoterapeutycznej bardzo istotne i nie można go lekceważyć. Podnóżek powinien być regulowany, tak by przy tym jak dziecko rośnie dało się regulować wysokość podnóżka do wzrostu dziecka.

Siedzisko

Siedzisko powinno być szerokie, oparcie powinno być regulowane. Warto wybrać takie, które ma wykonany materiał w takiej formule, że możliwe jest jego łatwe czyszczenie. Najlepiej jeśli bez utrudnień będzie się dało zdjąć materiał i włożyć go do pralki. To bowiem ten element, który na zabrudzenia jest szczególnie narażony.

Zabezpieczenia

Niewątpliwie dziecko w foteliku ma być bezpieczne, dlatego pasy bezpieczeństwa będą obowiązkowe. Tą najlepsza opcją są pasy pięciopunktowe, które jeśli będą dobrej jakości uniemożliwią dziecko samodzielne wydostanie się z fotelika.

Składanie i kółka

Niektóre krzesełka mają montowane kółka. Jeśli będzie się krzesełko przestawiać to ten element mobilny może być istotny, pod warunkiem, że nie będzie wpływał na stabilność krzesła. Najlepszą opcją są takie kółka, które można zablokować. Jeśli ktoś ma nieduże mieszkanie może zdecydować się na krzesełko z opcją składania.

Jaki materiał krzesła?

W sprzedaży są krzesła wykonane z drewna i tworzyw sztucznych. Wybór konkretnej propozycji to przede wszystkim kwestia estetyki, choć nie można zapominać, że istotne będzie to czy krzesło można bez problemu wyczyścić. Warto wybrać takie, gdzie nie będzie obaw, że w zakamarkach gromadzi się jedzenie, ponieważ wtedy może stać się siedliskiem bakterii.

W sklepach z wyposażeniem dla dzieci znajduje się co nie miara propozycji jeśli chodzi o krzesełka do karmienia. Biorąc pod uwagę wskazane powyżej kwestie będzie można wybrać dla dziecka właściwe krzesełko.

Wymarzony fotelik znajdziesz na stronie:

https://planetadziecka.pl/sklep/meble-dla-dzieci/foteliki/

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze