Jaki drink w jakiej szklance? Sprawdź przewodnik po świecie alkoholi

Materiał zewnętrzny

Szykujesz imprezę z okazji rocznicy ślubu? A może lubisz hucznie celebrować urodziny? Każda okazja jest dobra, by spotkać się ze znajomymi i poczęstować ich dobrym trunkiem. A czy wiesz, w jakich szklankach podać im drinka, wódkę lub likier? Dla niektórych gości sposób zaserwowania trunku może być tak samo ważny, jak jego smak. Zrób dobre wrażenie już na wejściu i utrzymaj je do samego końca. Podaj dobrze schłodzony alkohol w szklankach, które są dla niego dedykowane. Z tym przewodnikiem nieco Ci to ułatwimy!

Jedno jest pewne, nic tak nie ubarwia polskiej zastawy stołowej, jak dobrze dobrane szkło do wódki, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej solidnej kuchni. Eleganckie kieliszki prezentują się wytwornie i często potrafią podkreślić smak serwowanych alkoholi, jakie cechy charakterystyczne posiada szkło do wódki?

Jedną z cech charakterystycznych kieliszków do wódki będzie nieduża forma naczynia o pojemności od 25 do 60 ml. Kieliszek może posiadać zgrabną nóżkę lub być jej zupełnie pozbawiony. Kształt naczynia będzie walcowaty, z grubszym dnem. Pijąc wódkę z kieliszków na nóżce powinniśmy trzymać naczynie w dolnej części, by jak najmniej wpływać na wzrost temperatury schłodzonego alkoholu. 

A czy wiesz, że…Kieliszek wódki wypełnia się nie po same brzegi, choć z tego faktu pewnie wiele osób byłoby zadowolonych, ale tak, by pozostało około 3-5 mm wolnej przestrzeni w naczyniu. 

Likiery i forma kieliszka – co należy wiedzieć?

Mogą różnić się smakiem, często zmienny bywa też ich kolor, ale smak, prawie zawsze pozostaje wybitnie soczysty. Likiery różni wiele, ale łączy jedno niebywała konsystencja oraz podanie, do którego należy dołożyć wszelkich starań.

Przejdźmy do sedna. Kieliszki do likieru muszą być przede wszystkim eleganckie, a swoim wyglądem także dość charakterystyczne. Często mają długą, dość cienką nóżkę oraz czarę rozszerzającą się ku górze. Taki specyficzny kształt kieliszka sprawia, że likierem można się delektować niemalże do woli, a jednocześnie trzymając napój w dłoni nie wpływamy na zmianę jego temperatury.

Pamiętaj, że likiery zawsze podajemy w temperaturze pokojowej, przed posiłkiem lub po jego zakończeniu. Nie bez znaczenia będzie pojemność kieliszka do likieru. Powinny one pomieścić około 60 ml alkoholu.

Wciąż nie wiesz, jaki likier kupić, sprawdź: Stanislav Espresso

Coś dla fanów drinków – jakie szklanki kupić?

Kolorowe drinki podajemy na wiele różnych sposobów i racząc nimi gości z wielu okazji. Zależnie od tego, czy wolisz kolorowe drinki na bazie różnych soków i z lodem, czy tylko podkreślone innym napojem, wybierz szklanki nieco innego rodzaju. 

Do bardzo kolorowych modnych drinków 2022 sprawdzą się np. popularne szklanki long. Podaj w nich wódkę z sokami i lodem. Jeśli natomiast masz zamiar zaserwować na imprezie proste drinki z wódką smakową typu: rum z colą, Krwawą Mary, Cuba Libre, czy też gin z tonikiem to koniecznie sięgnij po szklanki Highball, której szacowana pojemność wynosi od 240-350 ml.

A może wolisz jeszcze bardziej wystawną formę drinków? Z pewnością spodoba Ci się szklanka Hurricane, z charakterystyczną zgrabną nóżką i czaszą przypominającą tulipan. Aby udekorować drinka w takiej szklance można wykorzystać w tym celu subtelnie przygotowane owoce. Pokrój cytrynę, pomarańczę, dodaj miętę, smak będzie rozkoszny, a wygląd fenomenalny. 

To oczywiście nie jedyne propozycje szklanek do najlepszych drinków, ale z takim zapleczem można przygotować już całkiem udaną imprezę. Masz już pomysł na swój oryginalny i jednocześnie domowy drink z wódką smakową? Jeśli nawiążesz współpracę z producentem wódki Stanislav, szklanki w wybranym formacie dostaniesz z ekskluzywnym logotypem. 

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze