Jak zaplanować dietę?

Materiał zewnętrzny

Sprawne zaplanowanie diety to podstawa kuracji odchudzającej. Warto posiadać sprawnie opracowany plan, który ułatwi nam utrzymanie reżimu. Jednym z największych problemow osób, które chcą się odchudzić jest to, że codziennie muszą wymyślać, co ugotować. Konieczność podejmowania decyzji oraz konieczność poświęcania uwagi jest jednym z czynników, które powodują,że odchodzimy od diety. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby zapewnić sobie komfort posiadania planu jeszcze przed przejściem na dietę. 

Na szczęście, istnieją firmy, które wykorzystując wiedzę na temat dietetyki układają indywidualne plany diety dla kobiet, dostosowane do stylu życia i do specyficznych potrzeb konkretnej osoby. 

Dlaczego warto korzystać z gotowych planów dietetycznych?

Indywidualny plan dietetyczny dla kobiet to zbilansowany jadłospis zakładający taką kaloryczność, jaka jest dopasowana do indywidualnego trybu życia. Kobiety, które regularnie uprawiają sport mają większe zapotrzebowanie na energię z posiłków niż kobiety prowadzące siedzący tryb życia i wychodzące na pilates raz w tygodniu. 

Bilans składników odżywczych

Dodatkowo, indywidualny plan diety dla kobiet zakłada zdrowe zbilansowanie składników odżywczych zawartych w pokarmach. Jedzenie, które spożywamy, powinno mieć w składzie odpowiednie proporcje białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Zamawiając gotowy plan dietetyczny, zdejmujemy z siebie konieczność pilnowania tej równowagi przy robieniu zakupów i przygotowywaniu posiłków. 

Regularność najważniejsza!

Aby takie plany dietetyczne były skuteczne, należy się ich trzymać. Nie podjadać między posiłkami, pilnować regularności spożywania jedzenia, a także nawadniania się. Trzymanie dyscypliny jest bardzo trudny, dlatego szukając dobrej firmy dostarczającej plany dietetyczne warto zdecydować się na taką, która oprócz samego jadłospisu daje również w cenie pełną opiekę i kontakt z trenerem lub dietetykiem. 

Jak wyglądają takie plany dietetyczne kupowane w specjalistycznych firmach? W najlepszym wypadku dostajemy dostęp do dużej bazy przepisów, które wpisują się w nasz profil (uprzednio określony przez specjalistę). Dodatkowo, powinniśmy również mieć stały dostęp do bazy informacji, dzięki której będziemy stopniowo uczyć się samodzielnie dobierać sobie zamienniki posiłków. Są to tabele kaloryczności, wskazówki i podpowiedzi na temat tego, jak działają na nasze ciało konkretne składniki pożywienia. 

Jesteś ciekaw jak to wygląda i chcesz spróbować? Schudnij z naszą dietą – sprawdź potreningu.pl

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze