Jak wycisnąć z warzyw i owoców to, co najlepsze?

Materiał zewnętrzny

Zdrowa i zbilansowana dieta to jeden z warunków zdrowia. Z kolei najzdrowszymi produktami są warzywa i owoce. Doskonałym rozwiązaniem urozmaicającym ich podaż jest spożywanie soków warzywnych, owocowych i warzywno-owocowych. Czym wyciskać sok z owoców bez straty dla jego jakości? Czy wyciskarka to dobre rozwiązanie? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Zdrowie w płynie

Podaż warzyw i owoców w formie soków stanowi doskonałe urozmaicenie codziennej, zdrowej diety. Soki są doskonałym rozwiązaniem dla rodziców dzieci, które nie przepadają za surowymi lub gotowanymi warzywami i owocami. Idealnie sprawdzą się też w diecie, która z różnych przyczyn powinna zawierać przede wszystkim produkty płynne bądź półpłynne. Aby jednak wycisnąć z owoców i warzyw to, co najlepsze warto użyć wysokiej jakości wyciskarki do soku Tylko taki sprzęt pozwoli nam cieszyć się smakowitym napojem, zawierającym dużą ilości cennych składników odżywczych Więcej na temat wyciskarek wolnoobrotowych przeczytasz na naszym blogu: https://hurom.pl/Wyciskarki-slimakowe-jedno-czy-dwuslimakowe-jakie-wybrac-blog-pol-1576055195.html.

Wyciskarki jednoślimakowe

Działanie wolnoobrotowych wyciskarek do soków opiera się na wykorzystaniu siły miażdżenia. Dzięki wolnym obrotom sok nie ulega napowietrzeniu, a substancje odżywcze i enzymy nie utleniają się. To sprawia, że sok z wyciskarki wolnoobrotowej to prawdziwa bomba witaminowa! Uzyskany napój ma wysokie walory zdrowotne i smakowe. Głównym elementem wyciskarki jest wałek ślimakowy. Wyciskarka jednoślimakowa wyposażona jest w pojedynczy wałek. Najczęściej taki sprzęt jest mniejszy od wyciskarki dwuślimakowej, więc z powodzeniem zmieści się w małej kuchni. Z reguły są one też tańsze. Jedynym minusem wyciskarki z jednym wałkiem, w porównaniu z dwuślimakową, może być, fakt, iż gorzej radzi sobie ona z wyciskaniem soku z ziół czy warzyw liściastych. Z racji posiadania jednego wałki, sprzęt też ma mniejszą wydajność od wyciskarki dwuwałkowej.

Wyciskarki dwuślimakowe

Posiadają one dwa bliźniacze wałki ślimakowe. To sprawia, że wyciskarka dwuślimakowa w sposób bardziej efektywny wyciska sok z warzyw i owoców, radząc sobie doskonale także z ziołami, warzywami liściastymi czy warzywami korzeniowymi. Taki sprzęt jest jednak większy, a co za tym idzie, nie zawsze zmieści się w małej kuchni. Taki sprzęt ma też większą wagę i należy liczyć się z jego wyższą ceną. Jednak wydatek ten na pewno się opłaci, gdyż w zamian otrzymujemy sprzęt wszechstronny, który będzie w stanie wycisnąć sok właściwie z każdego produktu. Jeśli więc nie ogranicza nas budżet ani gabaryty kuchni, zdecydowanie warto zainwestować w wyciskarkę dwuślimakową. Bez względu jednak na to, na którą wyciskarkę ostatecznie się zdecydujemy, możemy być pewni, że wyciśnięty przy ich użyciu sok będzie doskonały!

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze