Jak wybrać najlepszy worek bokserski dla dziecka?

Materiał zewnętrzny

Wielu rodziców szuka sposobu na zwiększenie aktywności fizycznej swoich dzieci i worki bokserskie mogą być świetnym narzędziem do tego celu. To także dobry sposób na to, by wprowadzić pociechę w świat sztuk walki, zaszczepiając pasję do ruchu już od najmłodszych lat. Jednak przed zakupem worka dla najmłodszych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Na co zwrócić uwagę, wybierając worek bokserski dla dziecka?

Przed zakupem worka treningowego dla dziecka, koniecznie zwróć uwagę na kilka kwestii. To od nich bowiem zależy nie tylko skuteczność treningu i komfort podczas ćwiczeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pociechy. Oto co powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów:

Rozmiar worka

Worek bokserski powinien być odpowiednio dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Zbyt duży lub zbyt ciężki model może być niebezpieczny dla użytkownika i prowadzić do kontuzji. Dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat dobrym wyborem będzie worek o rozmiarze 80 cm wysokości i 30 cm średnicy. Waga takiego worka powinna wynosić ok. 10 kg.

Materiał

Dobrze, aby worek bokserski dla dziecka wykonany był z trwałych materiałów, wykazujących wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania. Jednocześnie jednak worek musi być na tyle elastyczny, by absorbować siłę uderzenia i nie powodować bolesnych kontuzji. 

W związku z tym dobrze sprawdzą się worki bokserskie dziecięce wykonane z tkaniny typu plawil, powleczonej jednostronnie. Takie modele będą nie tylko trwałe, ale też odporne na rozciągnięcie i łatwe w czyszczeniu.

Wypełnienie

Wypełnienie worka wpływa na jego twardość i ostatecznie na komfort podczas treningu. Dla początkujących dzieci dobrym wyborem jest worek wypełniony miękkim materiałem — np. ścinkami tekstylnymi lub gąbką. Natomiast dla bardziej zaawansowanych lepszym wyborem jest worek wypełniony piaskiem lub granulatem gumowym.

Mocowanie

Worek bokserski dla dzieci czy to mniejszy, czy większy należy gdzieś zamontować. Najczęstszym rozwiązaniem jest przytwierdzenie worka na uchwycie przytwierdzonym do sufitu. Upewnij się zatem, że mocowania worka są solidne i wytrzymają obciążenie worka oraz jego intensywne użytkowanie. Dobrze sprawdzą się tu worki bokserskie dla najmłodszych zawieszane na mocnych taśmach zakończonych okrętką lub łańcuchach. 

W zestawie taniej!

Odpowiedni worek bokserski dla dziecka to nie wszystko! Tuż obok niego podstawowym wyposażeniem małego boksera są rękawice bokserskie. Co ciekawe, w wielu sklepach znajdziesz gotowy zestaw: worek + rękawice. Taka opcja z reguły jest korzystna cenowo, ponieważ w zestawie zapłacisz nieco mniej, niż gdybyś kupił każdy element oddzielnie.

Worek bokserski to bez wątpienia dobry sposób na wprowadzenie dziecka w świat sportów walki. Przed jego zakupem koniecznie jednak uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, rozmiar worka powinien być odpowiednio dopasowany do wieku i wzrostu dziecka, aby uniknąć kontuzji. Ponadto materiał, z którego wykonany jest worek, powinien być trwały i odporny na uszkodzenia, a wypełnienie odpowiednie do wieku i umiejętności dziecka. Bezpieczeństwo to również kwestia kluczowa — worki bokserskie należy stabilnie zamocować, a miejsce ich umieszczenia powinno być wolne od ostrych krawędzi i innych niebezpiecznych elementów.

Teraz już wiesz, jak wybrać odpowiedni model worka bokserskiego dla dzieci. Powodzenia!

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze