Jak przykleić do ściany tapety lub fototapety?

Materiał zewnętrzny

Fototapety i tapety są trwałe, odporne na zaburzenia i stylowe, dlatego z powodzeniem można wykorzystać je w aranżacji wielu różnych pomieszczeń.  Dobrze prezentują się w sypialniach, salonach, jadalniach, pokojach młodzieżowych, a nawet w kuchniach i łazienkach. Jeżeli chcesz ozdobić swój dom za pomocą fototapet lub tapet, sprawdź, w jaki sposób je układać. To prostsze niż myślisz, dlatego poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie!

Tapety nowoczesne i klasyczne – jak przykleić je do ściany?

Decydując się na tapety z oferty www.bimago.pl/tapety.html, ma się do wyboru proste modele bez wzorów oraz tapety z różnymi motywami, które wymagają odmiennej techniki układania na ścianie. Zwykłe, jednobarwne tapety nowoczesne na flizelinie lub tapety ścienne z prostym wzorem przykleja się do ściany bezpośrednio z rolki, rozpoczynając klejenie od wolnego końca. Wystarczy posmarować ścianę klejem, a następnie ostrożnie przycisnąć do niej tapetę, odcinając jej koniec ostrym nożem u dołu ściany. W przypadku wzorów, ważna jest dbałość o przesunięcie – kolejne pasy tapety należy dopasować do siebie w taki sposób, by tworzyły spójny motyw. Jeżeli się o to nie zadba, ściana będzie prezentować się nieestetycznie.

Przyklejone kawałki tapety powinno się wyrównać specjalnym wałkiem. Dzięki niemu usuwa się pęcherzyki powietrza, które powodują odchodzenie tapety od ściany. Jeśli brzegi tapety będą pokryte zbyt małą ilością kleju, można poprawić je za pomocą małego pędzelka (np. do malowania farbami plakatowymi dla dzieci). W ten sposób uniknie się odrywania się pasków od ściany i powstawania nieestetycznych łączeń pomiędzy fragmentami tapety.

Montaż fototapet – na czym polega?

Fototapety z oferty https://www.bimago.pl/fototapety.html mocuje się do ściany nieco inaczej niż zwykłe tapety. Fototapeta w zależności od wielkości jest przygotowana do klejenia w całości lub w kilku przyciętych wcześniej częściach. Każda z części jest gotowa do przymocowania do ściany, dzięki czemu nie ma konieczności docinania wzoru – klejenie fototapety jest nieskomplikowane i można z powodzeniem wykonać je bez pomocy fachowca.

Fototapety na ścianę można montować na części dostępnej powierzchni, a nie na całej ścianie. W takim przypadku szczególnie ważne jest wyznaczenie linii, wzdłuż których przyklei się pierwszy pasek tapety. Jeżeli zrobi się to krzywo, fototapetę przez jakiś czas można oderwać od ściany i poprawić bez żadnej szkody. Dzięki temu stworzy się elegancką ozdobę wnętrza bez ryzyka, że nieprawidłowo przyklejona fototapeta będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia. 

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze