w ,

Jak przebiega degustacja whisky?Whisky to nie tylko procenty. Najłatwiej możesz przekonać się o tym podczas degustacji przeprowadzanych pod okiem znawcy tego trunku. Już pierwszy kontakt z dobrą whisky może przenieść cię do innego świata. Chyba tylko wino i piwo są w stanie konkurować z tym trunkiem pod względem różnorodności gatunków, a co za tym idzie – smaków, zapachów i kolorów. Whisky to nie tylko alkohol – to też bogata kultura i niezwykłe historie towarzyszące wielu markom. Warto więc poznać je bliżej. Najlepiej podczas profesjonalnej degustacji przeprowadzonej znawcę whisky. Tym, którzy jeszcze nie przekonali się do tego trunku wyjaśniamy, jak przebiega taka degustacja i co oferuje ona uczestnikom.

Przykładem degustacji skierowanej do początkujących, ale ciekawych tego trunku osób jest Akademia Whisky Icon Selection. Każde tego typu wydarzenie rozpoczyna się od miniwykładu, podczas którego znawca whisky przekazuje uczestnikom najważniejsze informacje niezbędne do zrozumienia jej fenomenu oraz docenienia dobrej jakości trunku. Podczas spotkania poznasz historię whisky, metody jej produkcji i dowiesz się, jakie są najczęściej powtarzane mity dotyczącego tego alkoholu. Poza tym nauczysz się odróżniać poszczególne gatunki whisky i dowiesz się, które ich cechy są najważniejsze i najbardziej pożądane.

Degustacja whisky. Właściwa część: jak smakuje dobry trunek?

Część, na którą uczestnicy zwykle czekają najbardziej to oczywiście degustacja trunków. W Icon Selection będziesz miał szansę spróbować sześciu różnych whisky należących do różnych kategorii, a prowadzący podpowie, na które nuty w zapachu i smaku trunków powinieneś zwrócić największą uwagę. Podczas degustacji whisky dowiesz się również, jakie rodzaje szkła przypisane są do poszczególnych gatunków oraz w jaki sposób kształt naczyń wpływa na uwalnianie się różnych aromatów.

Degustacja whisky to dopiero początek. Co zrobić z wiedzą?

Wiedza zdobyta dzięki profesjonalnej degustacji whisky to dopiero początek wielkiej przygody z tym trunkiem. Różnorodność świata whisky będziesz mógł świadomie odkrywać na własną rękę, w czym pomoże umiejętność odróżniania poszczególnych nut i akcentów. Korzystając z oferty dostępnej na https://www.iconselection.pl/pl/c/AKADEMIA-WHISKY-ICON/102 otrzymasz też zniżkę w wysokości 50 złotych na zakup pierwszej butelki.

Podziel się z innymi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze