Jak odchudzać się skutecznie?

Materiał zewnętrzny

Wiele osób przynajmniej raz w życiu próbowało się odchudzać. Są ludzie, którzy zrobili to skutecznie, lecz dużo osób próbuje schudnąć bez skutku, lub po osiągnięciu wymarzonej sylwetki szybko wraca do punktu wyjścia. Czy można zmniejszyć wagę na stałe i bez szkody dla zdrowia?

Aby schudnąć, próbujemy różnych diet, biegamy, ćwiczymy, chodzimy na siłownię. Często jednak nie daje to oczekiwanego skutku. Jak temu zaradzić? Nie stosuj drakońskich diet, lecz wprowadź dobre nawyki żywieniowe na stałe do życia. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, postaw na catering dietetyczny. Poznań, Zielona Góra, Piła, Koło, Turek, Ostrów Wielkopolski, Chodzież – to obszar działania firmy Pan Catering, prowadzonej przez trzech dietetyków, którzy wiedzą, jak osiągnąć zamierzony efekt.

Realny cel i metoda małych kroków

Jeżeli decydujemy się na odchudzanie, zróbmy to z głową. Ustalmy na początek realny cel, który chcemy osiągnąć, na przykład stracić na wadze 10 kilogramów. Jest to dość sporo, więc dobrze byłoby realizację tego celu podzielić na etapy. Każdy sukces w postaci osiągnięcia zaplanowanego wcześniej celu pośredniego będzie najlepszą motywacją do wytrwałości i kontynuowania odchudzania.

Aby przyniosło ono trwały efekt, trzeba stopniowo zmieniać swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. Najlepiej zrobić to metodą małych zmian. Zbyt szybkie i drastyczne narzucenie sobie wymagań może spowodować, że nie wytrwamy w postanowieniach. Na początek dobrze jest przestać podjadać między posiłkami, uregulować pory jedzenia, wprowadzić do diety więcej warzyw.

Jak dobrać odpowiednią dietę odchudzającą?

Modne diety-cud nie dla każdego są skuteczne, a niektórym mogą nawet zaszkodzić. Dieta powinna być dobrana indywidualnie do upodobań i preferencji smakowych, a przede wszystkim musi uwzględniać nasze zapotrzebowanie na energię. 

Całkowitą przemianę materii (CPM) możemy obliczyć korzystając z kalkulatorów dostępnych w internecie. Wynik końcowy oznacza ilość kalorii potrzebną do utrzymania dotychczasowej wagi. Wiadomo więc, że aby schudnąć, trzeba zastosować dietę o kaloryczności niższej niż CPM. 

Dieta pudełkowa – dlaczego warto?

Jeśli masz odpowiednią wiedzę z dziedziny żywienia, oraz czas na przygotowywanie posiłków, zaplanuj swoją dietę samodzielnie. Warto jednak w tym zakresie skonsultować się z dietetykiem. Coraz więcej firm cateringowych oferuje usługi specjalistów od żywienia, jedną z nich jest Pan Catering. 

Dieta pudełkowa w Poznaniu i okolicach może więc być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji żywieniowych klientów. Właściciele, dyplomowani dietetycy, układając diety odchudzające dbają o to, by były one urozmaicone, smaczne, zawierały wszystkie niezbędne składniki, i nie przekraczały CPM. Warto wybrać dietę pudełkową, gdy nie mamy czasu na gotowanie, lecz również po to, by wyrobić i utrwalić sobie zdrowe nawyki, jak np. jedzenie różnorodnych posiłków o stałych porach. Odchudzająca dieta pudełkowa daje pierwsze, obserwowalna efekty już po miesiącu. Zwykle powoduje utratę wagi ciała  o 4 do 6 kg miesięcznie.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze