Kosą po patelni Zdrowie Jak jeść mniej? Mini poradnik dla osób odchudzających się

Jak jeść mniej? Mini poradnik dla osób odchudzających się

4 min. czytania
0
0

Lato tuż tuż, a Twoja figura nagromadziła tkanki tłuszczowej jakby szykowała się na zimę?! Tkanko tłuszczowa, o gdybyś tak mogła dopasowywać się do pory roku, byłoby nam wszystkim łatwiej! Tkanka tłuszczowa podobnie jak nawyki żywieniowe nie przystosowuje się do pór roku, ani do ślubu, ani nawet na wyjazd nad jezioro. O wszystko musimy zadbać sami – o to by osiągnąć właściwe BMI, piękne ciało, czy energię do chodzenia po schodach. Dbać należy codziennie, krok po kroku, godzina po godzinie powinniśmy świadomie wprowadzać korzystne zwyczaje. Sam trening nie wystarczy, aby schudnąć i utrzymać wagę na dłużej. Poniżej podaję praktyczne wskazówki jakie nawyki żywieniowe i około żywieniowe kultywować, aby udało się jeść mniej i mieć tyle samo, a nawet więcej energii.

Co zrobić żeby jeść mniej?

  • Przede wszystkim – ilekroć najdzie Cię ochota na coś słodkiego, wypij szklankę wody! H2O zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na słodkie. Powinna to być czysta woda, ewentualnie z cytryną, napoje słodzone takie jak Coca Cola, czy sok pomarańczowy nie powstrzymają pragnienia cukru w tak dużym stopniu jak woda.

  • Wysypiaj się – gdy organizm jest przemęczony i niewyspany domaga się energii, którą najczęściej dostarczamy poprzez jedzenie, spożywając więcej kalorii niżbyśmy przyjęli, gdyby organizm był wypoczęty

  • Gotując obiady dodawaj do potraw gałkę muszkatołową, cynamon, goździki lub kolendrę. Przyprawy te dodają posiłkom naturalnej słodkości, a w efekcie zmniejszają nasze zapotrzebowanie na cukier

  • Gotuj aromatycznie. Przeprowadzone eksperymenty na gryzoniach, a w dalszej kolejności na ludziach wykazały, że posiłki o intensywnym aromacie wysyłają sygnał do naszej świadomości o tym, by jeść mało – skoro coś silnie pachnie musi to być tłuste, słodkie i kaloryczne, w związku z tym trzeba tego zjeść nieco mniej. Jeśli nie masz czasu możesz skorzystać z bardzo ostatnio popularnej diety pudełkowej, czyli smacznych i aromatycznych posiłków przygotowywanych przez dietetyków i przywożonych pod wskazany adres

  • wykonuj ćwiczenia rozciągające, 10 minut dziennie to już coś. Wysiłek fizyczny pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi.

Komentarze

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować wystarczy zalogować się za pomocą jednego z kont: Facebook, Disqus, Twitter lub Google.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz bym coś zobaczył, napisz mi w mailu. Nie zbieram i nie przechowuję Twoich danych osobowych - więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Zobacz też

Kiedy warto wprowadzić do swojej diety herbatki funkcyjne?

Moda na zdrowy styl życia zadomowiła się u nas na dobre. Wiele osób zaczęło o siebie dbać,…