Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej mogą nie należeć do najłatwiejszych – zwykle potrzebujemy sporo czasu, by rozkręcić biznes, nawet jeżeli odpowiednio się do tego przygotowaliśmy, poznając wcześniej rynek i szczegółowo opracowując plan. Jednym z elementów, który być może nie spędza nam snu z powiek, ale z pewnością jest istotny, to organizacja własnego biura, szczególnie gdy pracujemy z domu. Jak zadbać o porządek?
Biuro w domu – o czym pamiętać?
Raczej niewielu przedsiębiorców, szczególnie na początku swojej drogi, może sobie pozwolić na wynajęcie oddzielnego biura, nawet jeżeli na wstępie potrzebujemy jedynie niewielkiego pomieszczenia. Czasem trudno znaleźć coś w doskonałej lokalizacji, a przy tym w korzystnej dla nas cenie, koszty zaś są szczególnie ważne, gdy musimy uważnie zarządzać firmowymi finansami. Niemniej stworzenie dla siebie wygodnego biura w domowym zaciszu nie jest wcale niemożliwe. Nie da się ukryć, że praca z domu jest często najbardziej komfortowa, ponieważ czujemy się pewnie, a jednocześnie możemy zaoszczędzić czas na dojazdy.
Jeśli metraż naszego domu czy mieszkania pozwala na wydzielenie odrębnej przestrzeni na biuro, warto się zastanowić, co powinno się w nim znaleźć. Wygodny blat roboczy to absolutna podstawa, zwłaszcza kiedy oprócz laptopa korzystamy też z drukarki, drugiego monitora, tabletu czy też po prostu smartfona. Obowiązkowo należy też dobrze przemyśleć wybór krzesła, jako że to na nim będziemy spędzać długie godziny. Powinien on dobrze podtrzymywać kręgosłup.
Nawet kiedy dopiero raczkujemy w wybranej przez nas branży, z pewnością zauważymy, z iloma formalnościami wiąże się prowadzenie własnej firmy. Dlatego też w domowym biurze nie może zabraknąć wiszących półek lub stojącego regału, na którym będziemy mogli przechowywać wszystkie dokumenty. Tylko co w przypadku, gdy papierologii jest coraz więcej, a miejsce gwałtownie się kurczy?
Powiększ swoje biuro z self storage
Self Storage to usługa skierowana nie tylko do klientów indywidualnych (https://www.lessmess.storage/klient-indywidualny/), ale także do przedsiębiorców. Na czym ona polega? W jej ramach zostają udostępnione boxy samoobsługowe na wynajem. Tym samym możemy wybrać pomieszczenie o wybranej wielkości – może to być nieduży schowek, jak i bardzo przestronna przechowalnia – a następnie umieścić tam rzeczy, na które brakuje nam przestrzeni we własnym domu czy mieszkaniu.
A jak to się ma do biura? To proste: w chwili, gdy ilość dokumentów zaczyna Cię przytłaczać lub też posiadasz sprzęt, który nie jest Ci potrzebny codziennie, a nie możesz się go pozbyć, z łatwością przewieziesz rzeczy właśnie do wynajmowanej powierzchni typu self storage. To świetne rozwiązanie chociażby dla osób, które prowadzą sklep internetowy i potrzebują nawet kilkanaście metrów kwadratowych na to, by móc bezpiecznie składować oferowany na stronie towar. Jest jasne jak słońce, że trzymanie go w domu może być niewygodne, a czasem wręcz niemożliwe.
Z usługi self storage w Polsce możemy skorzystać za pośrednictwem firmy Less Mess Storage. Jej placówki mieszczą się w największych miastach w Polsce: w Warszawie, w Krakowie, w Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Trójmieście. Firma gwarantuje bezpieczeństwo dzięki całodobowemu monitoringowi i systemowi kontroli dostępu, a dodatkowo klient zakłada na pomieszczenie własną kłódkę. Wstępu do niej chroni ustalony indywidualnie kod dostępu.
Co najistotniejsze dla przedsiębiorców, dostęp do schowka obowiązuje 24 godziny na dobę, niezależnie od dnia tygodnia. Oprócz tego na terenie obiektów Less Mess Storage mieszczą się sklepy z materiałami do pakowania wysokiej jakości, zatem można na miejscu przygotowywać paczki do wysyłki. Będzie to zatem świetne rozwiązanie na komfortowe przedłużenie domowego biura.
Jeżeli chodzi o urządzenie biura czy jakiegokolwiek innego wnętrza, to najważniejszą kwestią jest porządne wykończenie pomieszczenia. Przykładowo w kuchni warto zadbać, aby znajdowały się w niej drewniane blaty.
Bardzo przydatne rady, które przydadzą się na pewno niejednej osobie. Mam jednak pytanie, co zrobić z niechcianymi i nieużywanymi już sprzętami biurowymi, takimi jak np. laptopy czy komputery? Czy istnieją jakieś skupy kart graficznych, aby pozbyć się takich części?