Dieta sokowa – dobry sposób na odżywienie włosów, skóry i paznokci

Materiał zewnętrzny

Dieta sokowa to świetna metoda na oczyszczenie i odżywienie organizmu. Polega ona na przyjmowaniu przez kilka dni tylko pokarmów płynnych, pod postacią soków warzywno-owocowych. Jest tak, ponieważ forma płynna przyspiesza proces trawienia oraz wchłaniania się składników odżywczych.

Dieta sokowa – jak powinna przebiegać?

Zdrowa terapia sokowa powinna opierać się na kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim ten sposób odżywiania przeznaczony jest do stosowania krótkotrwałego. Aby osiągnąć pozytywne efekty diety sokowej, a jednocześnie nie doznać żadnych nieprzyjemności, korzystaj z niej przez trzy do siedmiu dni – nie dłużej.

Dieta sokowa – jakie napoje najlepiej pić?

Jeśli chcesz, aby stosowana przez Ciebie dieta sokowa przyniosła jak najlepsze rezultaty dla Twojego zdrowia, zadbaj o to, by przyjmować tylko napoje najwyższej jakości. Powinny one zawierać przede wszystkim niskocukrowe warzywa, takie jak szpinak, ogórek czy pomidor. Upewnij się, że produkty, z których wyciskane są soki, nie niosą ze sobą szkodliwych substancji takich jak pestycydy, czy inne rodzaje zanieczyszczeń lub bakterie. Catering Proszę Zdrowie opiera się na na warzywach i owocach, które zostały poddane procesowi ozonowania. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania bakterii, wirusów, grzybów, a także pozostałości pestycydów.

Będąc na diecie sokowej, wypijaj co najmniej 2,5 litra warzywnych napojów dziennie. Ważne, aby nie ograniczać przyjmowania płynów. Pamiętaj, że wodę można pić w dowolnych ilościach. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga odżywianie komórek i oczyszczanie ich z toksyn.

Dieta sokowa – efekty

Krótkotrwała dieta sokowa to dobra propozycja dla osób zdrowych, które nie czują się jednak najlepiej. Jeśli Twoje włosy i paznokcie pękają i matowieją, skóra jest szara i słabo napięta, cierpisz z powodu uciążliwych problemów trawiennych i bez wyraźnego powodu cały czas odczuwasz brak energii, ten sposób żywienia może Ci pomóc.

Dieta sokowa polepsza nawodnienie organizmu i oczyszcza go z toksyn, a przy tym – udrażnia układ limfatyczny. Regularne oczyszczanie układu limfatycznego ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji organizmu. Stosowanie jej przez kilka dni poprawia samopoczucie i daje uczucie lekkości. Dostarczenie ciału odpowiedniej ilości płynów pozwala walczyć z obrzękami, a także ze zbędnymi kilogramami. Picie zdrowych soków pomaga też zapewnić Ci lepszy sen i odmłodzić Twoją cerę.

Dieta sokowa – co zrobić, aby wytrwać do końca trwania terapii?

Warto, aby dieta sokowa była smaczna i różnorodna. Nie pij codziennie tego samego, bo grozi to wystąpieniem zniechęcenia do kuracji i zaniechania jej stosowania. Walory smakowe jedzenia są bardzo ważne, podobnie jak jego atrakcyjny wygląd. Kolorowe, apetyczne soki zachęcają do wytrwania na diecie do końca jej trwania.

Dieta sokowa – catering dietetyczny

Stosowanie diety sokowej, nawet przez krótki okres, może przysparzać pewnych trudności. Aby przeprowadzić terapię prawidłowo, trzeba skrupulatnie ułożyć swój jadłospis, codziennie kupować potrzebne produkty ze sprawdzonych źródeł i przygotowywać z nich napoje. Wszystkie te czynności składają się na dużą ilość dodatkowej pracy, na którą nie każdy ma czas i energię. Jest to częsta przyczyna rezygnowania z kuracji, zanim jeszcze przyniesie ona odczuwalne efekty.

Dobrym sposobem na uzyskanie wszystkich korzyści płynących ze zdrowej terapii sokowej bez męczenia się z samodzielnym planowaniem i przygotowywaniem posiłków jest wykupienie cateringu dietetycznego. Aby szybko oczyścić swój organizm, spróbuj Detoksu Sokowego zgodnego z metodą dr Ewy Dąbrowskiej. Jeśli efekty osiągnięte po kilku dniach spełnią Twoje oczekiwania, możesz kontynuować terapię, stosując Certyfikowany Post dr Ewy Dąbrowskiej w wersji płynnej, który zawiera nie tylko soki, ale też koktajle i zupy.

Na czym polega Detoks Sokowy dr Ewy Dąbrowskiej?

Napoje dostarczane do Twojego domu w ramach cateringu są tłoczone z niskocukrowych warzyw z dodatkiem niewielkiej ilości owoców, dozwolonych na poście metodą dr Ewy Dąbrowskiej. Produkty te skomponowane są w taki sposób, aby dostarczać organizmowi potrzebnych mu do funkcjonowania witamin i minerałów w niskokalorycznej postaci. W trakcie kilkudniowej terapii ciało własnymi siłami poprawia swoją kondycję.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze