Depilator laserowy – czy warto zastąpić nim maszynkę?

Materiał zewnętrzny

Korzystanie z maszynki jako depilatora włosków na ciele to nic przyjemnego. Ciągłe wymiany ostrzy, konieczność kupowania nowych maszynek czy żelów, a do tego odrastające włoski już po kilku dniach od golenia – wszystko to przyprawia kobiety, ale i mężczyzn o ból głowy. Dlatego właśnie warto postawić na depilator laserowy!

Dlaczego warto zrezygnować z maszynki?

Liczne podrażnienia delikatnej skóry, konieczność ciągłej wymiany ostrzy lub zakupu nowych maszynek, a dodatkowo żelów do golenia – to główne powody, dla których z maszynki warto zrezygnować, ale nie jedyne. Kobiety nie zawsze korzystają z żelów podczas golenia, a to może doprowadzić do wysuszenia skóry na ciele. Wykorzystywanie kilkukrotnie tej samej maszynki nie jest higieniczne, nawet gdy to model wielorazowego użytku. Oczywiście nie można zapomnieć o mniejszych lub większych zacięciach, które pojawiają się najczęściej wtedy, gdy z tej samej maszynki korzysta się kolejny raz – wszystko za sprawą zapychania się i tępienia ostrzy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej kobiety, ale również mężczyźni sięgają po depilator laserowy.

Depilator laserowy – jak wygląda jego skuteczność?

Nie jest konieczna wizyta w salonie kosmetycznym, aby skutecznie wydepilować wszystkie części ciała. Wystarczy zdecydować się na innowacyjny i funkcjonalny depilator laserowy. Urządzenie emituje promieniowanie laserowe o określonej długości fal. Gdy docierają one do skóry, wchłaniane są przez barwnik, co powoduje degradacje meszków włosowych. Dzięki temu włoski, które zdążyły już wyrosnąć, są usuwane na stałe, a te „pod nimi” mają szansę się przebić. Powtórka zabiegu eliminuje także te nowe, sprawiając, że skóra jest idealnie gładka. 

Dlaczego warto postawić na domowy depilator laserowy zamiast na regularne wizyty w salonach kosmetycznych? To proste, za sprzęt płacimy tylko raz, więc jego koszt szybko nam się zwraca. Jedyną różnicą pomiędzy urządzeniami domowymi a profesjonalnymi jest moc. Te w salonach są mocniejsze, co za tym idzie, skuteczniejsze. Oznacza to jedynie, że musimy wykonać kilka zabiegów więcej, aby pozbyć się włosków. Wciąż jednak robimy to w domu i praktycznie za darmo.

Jak korzystać z depilatora laserowego?

Sposób użycia domowego depilatora laserowego jest stosunkowo prosty. Zanim urządzenie włączymy, musimy dokładnie oczyścić powierzchnię skóry, a także filtr depilatora przy pomocy miękkiej szmatki. Po włączeniu urządzenia pojawi się migająca czerwona dioda, oznacza to, że działa ono prawidłowo. Na przykład w modelu IPL TS2 marki Manta musimy włączyć jeszcze zasilanie, aby ekran się zaświecił. Następnie przechodzimy do działania, umieszczamy urządzenie pod kątem 90 stopni na ciele, pamiętając, aby lampa błyskowa znajdowała się w pełnym kontakcie ze skórą. Dioda powinna zmienić kolor na jasny i stały, co oznacza, że urządzenie jest gotowe do pracy. Kolejna czynność to już przykładanie urządzenia do skóry i naciskanie przycisku lampy błyskowej. Pojawiające się błyski oznaczają, że depilator laserowy zadziałał. Czynność powtarzamy na kolejnych obszarach skóry, aż do dokładnego usunięcia włosków z całej części ciała.

Depilator laserowy to bez dwóch zdań przyszłość domowej depilacji. Świetnie zastępuje maszynki do golenia i ogranicza koszty usuwania włosków z pomocą specjalistycznego sprzętu w gabinetach kosmetycznych. Warto stawiać na te urządzenia!

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze