Czym są zabiegi z botoksem? Czy warto się na nie zdecydować?

Materiał zewnętrzny

W przyrodzie występuje wiele rodzajów toksyn, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla człowieka. Czasem wystarczy niewielka ilość, aby doszło do natychmiastowego zgonu bez szybkiej interwencji. Nawet w medycynie estetycznej używa się toksyn, przykładem są zabiegi z botoksem. Są one jednak bardzo bezpieczne i niezwykle skuteczne. Za ich pomocą można pozbyć się oznak starzenia, nadpotliwości, bruksizmu, zeza itd.

--- Reklama ---

Toksyna na straży młodzieńczego wyglądu? Jak to możliwe?

Toksyna botulinowa jest silną trucizną, ale zastosowanie jej minimalnych ilości może przynieść wiele dobrego. Stosuje się ją w zabiegach przeciwzmarszczkowych, bo skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu i na nosie. Zabiegi z botoksem są polecane w przypadku bruzd marionetki, zmarszczek na szyi i brodzie. Jeśli ktoś ma je na policzkach lub boryka z uśmiechem dziąsłowym, to również warto pomyśleć nad sięgnięciem po toksynę botulinową.

Po wstrzyknięciu jej w konkretne mięśnie dochodzi do zahamowania wydzielania neuroprzekaźnika, który jest niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych. W efekcie mięśnie i nerwy nie są w stanie komunikować się z ze sobą. Ma to jednak ogromną zaletę, bo mięśnie się rozluźniają, a zmarszczki wygładzają się. Można pozbyć się w ten sposób nawet głębokich bruzd na twarzy, szyi czy dekolcie. Na pełen efekt trzeba poczekać około czternastu dni, a utrzymuje się on do sześciu miesięcy. Jeśli ma być trwały, to wystarczy powtórzyć zabieg. Nie trzeba martwić się żadnymi nacięciem ani bliznami.

Czy mogą pojawić się jakieś powikłania pozabiegowe?

Jeśli ktoś jest zainteresowany wykonaniem zabiegu, to podczas wpisywania w wyszukiwarkę zapytania typu Botox Katowice powinien zapoznać się z opiniami na temat wyświetlonych gabinetów medycyny estetycznej. W celu uniknięcia powikłań kluczowe będzie skorzystanie z usług profesjonalisty, który ma wiedzę, odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tym zakresie.

Po zabiegu z botoksem mogą wystąpić pewne skutki uboczne w postaci bólu w miejscu wstrzyknięcia preparatu, obrzęku i mrowienia, niewielkich krwiaków, bólu głowy, nadmiernego zwiotczenia mięśni. Nie trzeba się jednak martwić tego typu objawami, bo są one niegroźne i ustępują samoczynnie: niektóre po kilku godzinach, inne po paru dniach. Bardzo ważne jest to, aby nie masować miejsc poddanych zabiegowi przez co najmniej kilka następnych dni.

Należy też mieć na uwadze to, że nie każdy może skorzystać z zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej, są pewne przeciwwskazania, które muszą zostać wykluczone podczas wywiadu lekarskiego. Przykładem jest ciąża, okres laktacji, infekcje skórne w planowanym miejscu iniekcji, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze