Co warto wiedzieć o grillach i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Materiał zewnętrzny

Czy Polacy lubią grillować? To chyba retoryczne pytanie! Niezależnie od tego, czy mamy właśnie długi, majowy weekend czy po prostu wolny wieczór, nawet w trakcie tygodnia – uwielbiamy potrawy z grill i spotkania przy nim. Co jednak powinniśmy wiedzieć o grillach, jak je wybrać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Zainteresowanych zapraszamy do dalszej części naszego artykułu!

Mobilność

To chyba kwestia najważniejsza – powinniśmy się zdecydować, czy chcemy postawić na grilla, którego możemy łatwo transportować, czy też nie. W tym drugim przypadku mówimy głównie o grillach murowanych, ale nie tylko. Grille o potężnych gabarytach również nie będą nadawały się na dłuższe podróże, jednak sam fakt możliwości jego schowania czy nawet transportowania na teranie własnej działki jest już dużym plusem.

W pierwszym przypadku decydujemy się grilla, którego w wielu przypadkach możemy włożyć do samochodu i wybrać się nad jezioro czy do znajomych. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, powinniśmy jednak pamiętać, że grill najwyższej jakości to te, które są często duże, co negatywnie wpływa na ich mobilność. Pamiętajmy jednak, że jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić – możemy kupić zarówno dużego, jak i również mniejszego i mobilnego grilla, dzięki czemu nigdy nie będziemy musieli się ograniczać.

Grill węglowy

To często najpopularniejsze rozwiązanie, może z tego powodu, że grille tego typu są po prostu najtańsze. Zbudowane są one często z blachy, rzadziej z żeliwa. Warto jednak podkreślić, że grille żeliwne są znacznie wytrzymalsze od swoich blaszanych konkurentów. Jeżeli decydujemy się na zakup grilla tego typu – warto wziąć pod uwagę zakupu modelu z przykrywą, dzięki czemu będziemy mogli ograniczyć dopływ tlenu (mniejszy ogień) oraz zwiększyć temperaturę pod samą pokrywą, dzięki czemu wszelakie potrawy będą smażyły się znacznie szybciej. W tym wypadku warto również postawić na kolejną wygodną opcję – mowa oczywiście o popielniku.

Grill gazowy

To zupełnie inne rozwiązanie – znacznie wygodniejsze. Nie musimy podpalać węgla, męczyć się z popiołem, po prostu podpalamy gaz dostarczamy z butli gazowej. Dodatkowo, smak potraw jest dokładnie taki sam, jak w przypadku klasycznego, lubiane przez wszystkich grilla węglowego. Sama konstrukcja jest znacznie cięższa, posiada również przykrywę, w celu uchronienia płomienia przed zgaszeniem przez np. wiatr. Same grille tego typu są droższe od węglowych, jednak pamiętajmy, że nie są to kwoty olbrzymie – przykładowo popularny grill gazowy Laguna w sklepie Mateomarket.pl możemy kupić za jedyne 299 zł!

Grill ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i posiada dwa palniki. Dodatkowo, posiada blat, na którym w wygodny sposób możemy przygotowywać wszelakie potrawy. Jest łatwy w obsłudze a utrzymanie jego czystości jest naprawdę proste. Jeżeli interesuje Cię taka oferta, zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami na stronie www.mateomarket.pl!

Grill elektryczny

Grille tego typu posiadają podobne zalety jak ich gazowe odpowiedniki – są łatwe w obsłudze i nie wymagają włożenia dużego wysiłku w ich czyszczenie. Często są jednak lżejsze od grilli gazowych. Mogą być też mniejsze, jednak pamiętajmy o tym, że istnieją również te naprawdę duże, ogrodowe modele. Ich transport na większe odległości jest naprawdę niepraktyczny. Zwróćmy uwagę również na to, że aby korzystać z grilli tego typu potrzebujemy stały dostęp do źródła prądu.

Czas rozpocząć sezon

Jak widać, mamy w czym wybierać. Niezależnie jednak od tego, na jakiego grilla się zdecydujemy – zachęcamy do odwiedzenia sklepu Mateomarket.pl – czekają tam na każdego znakomite grille w doskonałych dla kleinta cenach.

Grillowanie to znakomita okazja aby odreagować i spotkać się ze swoimi najbliższymi. Do tego któż z nas nie lubi grillowanych potraw? Przed zakupem grilla warto dobrze się zastanowić który z nich wybrać. Każdy z nich ma swoje plusy, ma też swoje ograniczenia. Jeżeli nie planujemy jego transportu – warto postawić na pokaźnego grilla, którego masa nie będzie grała roli. W przypadku planowanych wyjazdów sprawdzi się albo grill węglowy, albo elektryczny, chociaż ten drugi może nas ograniczać ze względu na konieczne źródło prądu.

Niezależnie jednak od podjętej decyzji – życzymy Wam wspaniałego grillowego sezonu spędzonego w gronie najbliższych!

mateomarket.pl
Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze