Angielski indywidualnie czy grupowo?

Kosą po patelni

Chcesz zapisać sie na angielski i stoisz przed niełatwym wyborem między zajęciami indywidualnymi oraz grupowymi? Każdy rodzaj kursu ma swoje wady i zalety, przez co będą one skierowane do różnych odbiorców. Poniżej przedstawiam porównanie kilku różnych aspektów, które mam nadzieję, że nieco pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru 🙂

Twoja dyspozycyjność

  • Na zajęciach indywidualnych to Ty wybierasz formę w zależności od Twojej dyspozycyjności – zdalną lub stacjonarną oraz ustalasz częstotliwość – jeżeli potrzebujesz podszlifować swoje umiejętności w krótkim czasie zwyczajnie spotykasz się częściej. Zajęcia „dopasowują” do Twojego grafiku.
  • Zajęcia grupowe obejmują przeważnie kursy o sztywno ustalonej ilości jednostek lekcyjnych w tygodniu, przeważnie są to dwa, trzy spotkania na tydzień o ściśle ustalonej godzinie dopasowanej do możliwości grupy. W skrócie – musisz być dyspozycyjny i dostosować się do terminarza zajęć.

Skupienie uwagi

  • Podczas zajęć one to one prowadzący skupia całą swoją uwagę tylko na Tobie. Dzięki temu jesteś w stanie przerobić większą ilość materiału, we własnym tempie nie będąc ograniczanym przez grupę. Niestety, gdy lektor skupia całą uwagę tylko na Tobie, może być męczące i wywierać niepotrzebną, sztuczną presję.
  • Z drugiej strony, jeżeli jesteś osobą lubiącą rywalizację, a porównywanie swoich postępów do innych kursantów Cię motywuje to zajęcia grupowe są stworzone właśnie dla Ciebie. O wiele łatwiej zabierzesz się do powtórzenia materiału przed kolejnymi zajęciami, jeśli masz świadomość, że będziesz o tym rozmawiać nie tylko z lektorem, ale i innymi uczestnikami kursu. Minusem są ograniczone możliwości czasowe na wytłumaczenie materiału ze względu na większą liczbę osób na zajęciach.

Konwersacje

  • Niewątpliwa zaleta zajęć grupowych to możliwość dyskusji w szerszym gronie osób oraz wymiana większej ilości poglądów na dany temat. Duża liczba uczestników wpływa pozytywnie na przebieg dialogu. Rozmowa jest bardziej naturalna i płynna, gdy rozmawiają ze sobą studenci na podobnym poziomie niż w przypadku rozmowy kursanta z nauczycielem. Ucząc się wraz z innymi będziesz niejako zmuszony do publicznego zabierania głosu, co stanowi niezły trening przed różnego typu wystąpieniami oraz umożliwia wzajemną wymianę wiedzy.
  • Jeżeli jesteś nieśmiały to z całą pewnością docenisz komfort płynący z nauki sam na sam. Masz problemy z koncentracją przy innych kursantach, a konieczność publicznej konwersacji przyprawia Cie o dreszcze i tylko pogłębia Twoją barierę językową? Na ratunek przychodzą zajęcia indywidualne, gdzie gdy tylko zaufasz prowadzącemu i się na niego otworzysz będziesz w stanie bez przeszkód swobodnie prowadzić rozmowę.

Nowe znajomości

  • Z pewnością na zajęciach grupowych poznasz wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Zawiążesz nowe znajomości, dzięki czemu wzrośnie chęć przychodzenia na zajęcia oraz do nauki. Kto wie? Może nawet zyskasz przyjaciół na całe życie!

Specjalistyczny język

  • Chcesz nauczyć się specjalistycznego języka? W tym przypadku warto abyś pomyślał o kursie indywidualnym. Warto aby zajęcia prowadził lektor lub native spekaer specjalizujący się w Twojej branży. W szczegółowy i dostosowany do Twoich konkretnych wymagań sposób przekaże Ci niezbędne słownictwo oraz wiedzę z danej dziedziny.

Generalnie dla edukacji indywidualnej i grupowej języka angielskiego można znaleźć zarówno argumenty za jak i przeciw. Ważne abyś przeszukując internet sprawdził, czy Twoim będzie doświadczona i renomowana szkoła języka angielskiego. Czy maja opcję nauki zdalnej oraz jakie sa opinie osób które daną szkołę ukończyły.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lamotek.pl

Jak dla mnie tylko i wyłącznie indywidualnie!