7 kluczowych zalet odkurzaczy bezprzewodowych

Materiał zewnętrzny

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie sprzątania bez odkurzacza bezprzewodowego, inni nie radzą sobie z nim zbyt dobrze. Kupować czy nie kupować? Zebraliśmy listę zalet, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji!

Najważniejsze zalety

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny jest doskonałym pomocnikiem dla właścicieli mniejszych mieszkań. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi lub osób, które lubią mieć porządek przez cały czas, a nie gromadzić brud do czasu gruntownego sprzątania domu. Oto, dlaczego taka maszyna ułatwi Ci życie:

1. Mobilność

Brak przewodów i łatwość poruszania się po domu to główne zalety odkurzaczy bezprzewodowych, które sprawiają, że są one chętnie wybierane przez gospodynie domowe na całym świecie. Trzeba przyznać, że możliwość podniesienia urządzenia by i posprzątać dom bez konieczności rozwijania przewodu i ciągnięcia go po całym domu wydaje się nad wyraz poręczna.

2. Duża moc

Panuje powszechne błędne przekonanie, że odkurzacze bezprzewodowe nadają się tylko do szybkiego minisprzątania, a nie są wystarczająco wydajne do gruntownego utrzymania domu w czystości.

Jednak dzisiejsze modele są często tak samo wydajne jak ich nieporęczne, przewodowe odpowiedniki. Bez problemu zbierają okruchy i drobne śmieci, sierść zwierząt domowych i inne domowe drobiazgi.

3. Wszechstronność

Większość odkurzaczy bezprzewodowych ma różne dysze w zestawie. Niektóre urządzenia mogą zostać również przekonwertowane w najbardziej kompaktowy i przenośny wariant. To sprawia, że odkurzacz pionowy jest uniwersalnym pomocnikiem w czyszczeniu domu.

4. Długotrwała praca bez ładowania

Pierwsze odkurzacze bezprzewodowe dostępne na rynku nie mogły pochwalić się długim czasem pracy akumulatora, przez co zasiały w szeregach zwykłych ludzi wątpliwości co do celowości ich zakupu.

Czas ten jednak minął i czołowi producenci oferują coraz lepsze urządzenia, a najnowsze generacje odkurzaczy bezprzewodowych zapewniają dłuższy czas pracy. Niektóre modele mogą pracować nawet przez 75 minut!

5. Kompaktowe przechowywanie

Odkurzacz bezprzewodowy zajmuje niewiele miejsca i jest na tyle kompaktowy, że zmieści się niemal wszędzie — w szafie, za zasłoną lub w szufladzie. Niektóre modele są wyposażone w specjalne uchwyty, które jeszcze bardziej ułatwiają przechowywanie.

6. Brak worków

Większość odkurzaczy bezprzewodowych jest bezworkowa, jednak niektóre modele są dostępne z workiem na kurz do jednorazowego użytku. Jeśli urządzenie jest wyposażone w worek na kurz, może to być zaletą — im większy rozmiar worka, tym rzadziej trzeba go czyścić. Należy jednak wziąć pod uwagę bieżące koszty wymiany worków. Jeśli częstsze czyszczenie pojemnika nie wydaje Ci się kłopotliwe, to ta alternatywa jest zdecydowanie lepsza pod względem wydatków. Odpada też pojawiające się raz po raz zmartwienie o to, czy w domu są jeszcze worki. Nikt nie lubi odkładać pracy na później tylko dlatego, że brakuje mu akcesoriów.

Jeśli jednak masz długowłose zwierzęta lub dużo dywanów z długim włosiem, będziesz musiał zainwestować w większy odkurzacz i przygotować się na to, że zbiornik na zanieczyszczenia będzie opróżniany częściej niż raz na jeden zabieg. 

7. Łatwość obsługi

Większość odkurzaczy bezprzewodowych ma tryb czyszczenia, który umożliwia sprzątanie jedną ręką. Odkurzacze bezprzewodowe są lżejsze od większości odkurzaczy konwencjonalnych i ważą średnio trzy kilogramy, w porównaniu z ciężkimi odkurzaczami standardowymi, które ważą sześć kilogramów.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JolantaB

Dziękuję Ci za ten wpis! Od kilku dni rozglądam się za nowym modelem odkurzacza. Tym razem postanowiłam właśnie sprezentować sama sobie model bezprzewodowy. Wydaje mi się, że to znacznie zmieni komfort mojego sprzątania. Teraz już całkowicie jestem do takiego zakupu przekonana. Pozdrawiam 🙂